Rock In Summer coraz bliżej


2011.06.16

opublikował:

Rock In Summer coraz bliżej

Na przeniesionej z Parku Sowińskiego  imprezie zagrają Gogol Bordello, Escape The Fate, Happysad, Heroes Get Remembered oraz Paula I Karol.

Bilety nadal do nabycia n ticketpro.pl oraz eventim.pl!

21 czerwca w warszawskim klubie zespoły zaprezentują się w następującej kolejności:

17–17.30  – Heroes Get Remembered

17.45–18.15 – Paula i Karol

18.45–19.45 – Happysad

20.15–21.15 – Escape The Fate

21.45 Gogol Bordello

Wejście do klubu od 16:30!

Gogol Bordello to doskonała mieszanka ognistego punk rocka oraz muzyki cygańskiej, zespół znany ze wspólnych występów z Flogging Molly, Primusem czy grupą Cake! Dziennikarze muzyczni uznają Gogol Bordello za nieco bardziej teatralną, cygańską odpowiedź na The Pogues! Inni dodają, że w bogatym instrumentarium Gogol Bordello (saksofon, akordeon, skrzypce, perkusja) słychać różnorodne wpływy od Beli Bartoka po Sonic Youth. Muzyka Gogol Bordello jest, jak widać, niezwykle eklektyczna – po ich koncertach można spodziewać się absolutnie wszystkiego!

Liderem założonej w 1999 roku formacji jest pochodzący z Ukrainy Eugene Hütz, który oprócz muzykowania zajmuje się także aktorstwem – poza rolą w ostatnim obrazie Madonny „Mądrość i seks” znany jest także z występu w ekranizacji popularnej książki „Wszystko jest iluminacją”. Muzyka formacji zainspirowana jest cygańskim folkiem, co pozostaje w związku z podstawowym składem grupy, w którym grają imigranci z Europy Wschodniej. W związku z folkowymi inklinacjami Gogol Bordello to doskonała propozycja dla wszystkich, których wiele lat lat temu uwiódł Goran Bregović. Oczywiście dźwięki generowane przez orkiestrę Gogol są jeszcze bardziej żywiołowe niż muzyka Bregovicia jednak korzenie artystów są bez wątpienia wspólne!

Pierwszy singiel Gogol Bordello ukazał się w roku 1999, od tamtego czasu ukazało się pięć albumów. Od 2005 formacja nagrywała dla uznanej wytwórni SideOneDummy Records. Za najlepszy krążek – najpełniej oddający żywiołowy charakter muzycznego oblicza Gogol Bordello – uznawany jest album „Super Taranta!” (2007). W 2010 roku ukazał się nowy album Gogol Bordello – „Trans-Continental Hustle”. To debiut zespołu w labelu American Recordings kierowanym przez legendarnego producenta Ricka Rubina, który zajął się także realizacją krążka. Główną inspiracją dla Gogol Bordello podczas prac nad albumem były doświadczenia zdobyte przez Eugene`a Hütza podczas kilku lat spędzonych w Brazylii.

Pozostałe tegoroczne koncerty w ramach Rock In Summer (4 lipca, headliner – Paramore oraz 16 sierpnia, headliner Deftones) odbędą się zgodnie z planem w Parku Sowińskiego.

Szczegóły na www.rockinsummer.pl!

Polecane

Share This