Rock & Roll Hall of Fame ogłasza nominacje


2017.10.06

opublikował:

Rock & Roll Hall of Fame ogłasza nominacje

foto: mat. pras.

Właśnie poznaliśmy szeroką listę artystów nominowanych do zasilenia szeregów Rock & Roll Hall of Fame. Przypomnijmy, że podstawowym kryterium branym pod uwagę jest fakt wydania debiutu co najmniej 25 lat przed otrzymaniem nominacji, stąd tym razem pod uwagę wzięto artystów, których pierwsze wydawnictwa ukazały się w 1992 roku lub wcześniej.

Już w pierwszym możliwym roku nominację otrzymały m.in. Rage Against The Machine i Radiohead. Debiutancki album tego drugiego zespołu „Pablo Honey”, ukazał się wprawdzie w 1993, ale w 1992 pojawiła się już EP-ka „Drill”. Po raz pierwszy nominowano Kate Bush, Ninę Simone, Eurythmics, Judas Priest, Sister Rosettę Tharpe, Dire Straits i Moody Blues, stawkę uzupełniają artyści, którzy otrzymali szanse w latach ubiegłych, ale z różnych powodów nie dostąpili zaszczytu. Pełną listę nominowanych znajdziecie poniżej.

Wśród artystów pominiętych w tym roku, a nominowanych w latach ubiegłych, znaleźli się Kraftwerk, Bad Brains, Jane’s Addiction, Nine Inch Nails, The Smiths i Janet Jackson.

W 2017 do Rock & Roll Hall of Fame wprowadzono Pearl Jam, 2Paca, Journey, Yes i Nile’a Rodgersa.

Oto wszyscy nominowani w tym roku:

Bon Jovi
Kate Bush
The Cars
Depeche Mode
Dire Straits
Eurythmics
J. Geils Band
Judas Priest
LL Cool J
MC5
The Meters
Moody Blues
Radiohead
Rage Against the Machine
Rufus ft. Chaka Khan
Nina Simone
Sister Rosetta Tharpe
Link Wray
The Zombies

Polecane

Share This