Rod Stewart: tylko Wielka Brytania i… Toruń?


2011.02.15

opublikował:

Rod Stewart: tylko Wielka Brytania i… Toruń?

Leeds, Aberdeen i Norwich – na piłkarskich obiektach w tych miastach odbędą się tegoroczne europejskie koncerty Roda Stewarta. Artysta zaśpiewa w Wielkiej Brytanii po zakończeniu tournee po Ameryce Północnej. Według dotychczasowych ustaleń jedynym koncertem Roda Stewarta w Europie poza występami na Wyspach Brytyjskich będzie koncert w… Toruniu.

Po kilkunastu występach w Ameryce Północnej (między innymi w: Nowym Jorku, Atlancie, Bostonie, Chicago, Detroit, Los Angeles, Toronto i Montrealu) europejskie koncertowanie Roda Stewarta rozpocznie się 29 maja w Newbury. Kilka dni później, bo 3 czerwca, dojdzie do koncertu na znanym obiekcie piłkarskim, gdzie swoje mecze rozgrywa na co dzień drużyna Leeds United. – Elland Road to jeden z największych obiektów piłkarskich w całej Wielkiej Brytanii. Stadion, podczas spotkań piłkarskich, może pomieścić ponad 40.000 widzów. W trakcie sezonu to miejsce tętni życiem. Podczas meczów Leeds United panuje tam niesamowita atmosfera, charakterystyczna dla zmagań piłkarskich na Wyspach – mówi Marek Kurzawa z agencji Prestige MJM, która wspólnie z Urzędem Miasta w Toruniu jest organizatorem czerwcowego koncertu Roda Stewarta na Motoarenie. 

Dwa dni później w kalendarzu Roda Stewarta znalazł się szczególny koncert. – Rod zaśpiewa wtedy w Aberdeen na stadionie, gdzie swoje mecze rozgrywa występujące w Scottish Premier League drużyna z tego miasta. To będzie szczególny koncert, jak każdy, który ma miejsce w ojczyźnie wielkiego artysty. Ten obiekt ma spore tradycje piłkarskie. Drużyna z Aberdeen z pewnością nie jest anonimowa dla wielu fanów piłki nożnej na całym świecie. Największe sukcesy klub z tego miasta odnosił w latach osiemdziesiątych, kiedy był prowadzony przez jednego z najlepszych trenerów świata Sir Alexa Fergusona – podkreśla Janusz Stefański z agencji Prestige MJM.

Koncert w Toruniu bezpośrednio poprzedzi występ muzyka na stadionie Carrow Road Stadium w Norwich. Na obiekcie, który może pomieścić około 27 tysięcy kibiców, swoje mecze na co dzień rozgrywa walcząca o awans do Premier League drużyna Norwich City.

Koncert na Carrow Road Stadium będzie miał miejsce 8 czerwca. Trzy dni później Rod Stewart pojawi się w Toruniu. – Można powiedzieć, że występ na Motoarenie poprzedzą koncerty na znanych europejskich obiektach piłkarskich. Toruń zostanie wymieniony obok ośrodków, które kojarzone są przez fanów piłki nożnej na całym świecie. Występ w Polsce jest jak na razie ostatnim, który znalazł się w oficjalnych europejskich planach Roda na 2011 rok. Tym bardziej więc wieczór z artystą na Motoarenie nabiera wyjątkowego charakteru. Bez wątpienia też przyczyni się do znaczącej promocji Torunia – mówi Aleksandra Iżycka, rzecznik prasowy Prezydenta Miasta Torunia.

Nie pozostaje nam nic innego jak gorąco zaprosić wszystkich do Torunia – dodaje Jarosław Galewski z Prestige MJM.

Przypomnijmy, że bilety na koncert Roda Stewarta, który odbędzie się 11 czerwca na toruńskiej Motoarenie, można nabywać za pośrednictwem strony www.tickerpro.pl a także w sklepach MEDIA MARKT, SATURN i EMPIK na terenie całego kraju. Więcej szczegółów na oficjalnej stronie koncertu www.rodstewart.com.pl.

Polecane

Share This