Rodzina Amy Winehouse pomaga uzależnionym kobietom


2016.08.03

opublikował:

Rodzina Amy Winehouse pomaga uzależnionym kobietom

Rodzina zmarłej przed pięcioma laty wokalistki robi wszystko, by nikt nie powtórzył tragicznego scenariusza jej córki. W tym celu została założona Fundacja Amy Winehouse, która przymierza się właśnie do wcielenia w życie swojej najpoważniejszej jak dotychczas inicjatywy – budowy domu socjalnego i ośrodka dla kobiet uzależnionych od alkoholu i narkotyków.

Jak przekonuje Dominic Ruffy z Amy Winehouse Foundation, Londyn cierpi na niedobór tego typu miejsc. W stolicy Wielkiej Brytanii istnieje sześć ośrodków odwykowych przeznaczonych wyłącznie dla kobiet i zaledwie jeden dom z „czterema miejscami, na które trzeba czekać pół roku”.

Zdaniem Ruffy’ego taki dom jest konieczny, jeśli chce się usamodzielnić uzależnione kobiety. „Dla takiej osoby proste czynności, jak załatwienie zasiłku czy zapisanie się do szkoły, mogą sprawić problem”, mówi.

Mieszkanki Amy’s Place, bo tak będzie nazwany ten dom, będą brały udział w trzymiesięcznym programie obejmującym m.in. zajęcia z jogi, spotkania w ramach grup wsparcia oraz warsztaty zawodowe.

Otwarcie domu 22 sierpnia.

 

 

Polecane

Share This