Roger Waters jest przekonany, że ukraiński rząd chce go zlikwidować

Muzyk sugeruje, że zdjęcia dokumentujące brutalność Rosjan w Ukrainie to "zachodnia propaganda".


2022.10.06

opublikował:

Roger Waters jest przekonany, że ukraiński rząd chce go zlikwidować

fot. mat. pras.

Mogło się wydawać, że Roger Waters przejrzał na oczy i dostrzegł, że to jednak Rosjanie są winni wojnie w Ukrainie, a nie sami Ukraińcy. Po tym jak muzyk w liście otwartym do żony Wołodymyra Zełeńskiego nawoływał naród do poddania się na rzecz Rosji, spadła na niego fala krytyki. Były członek Pink Floyd odpowiedział na nią, pisząc kolejny list, tym razem do Władimira Putina.

Chciałbyś zobaczyć koniec wojny? Jeśli powiedziałbyś tak, wszystko natychmiast stałoby się prostsze. Gdybyś powiedział, że Rosja nie ma żadnych interesów terytorialnych, poza zapewnieniem bezpieczeństwa rosyjskojęzycznym mieszkańcom Krymu, Doniecka i Ługańska. Znam kilku ludzi, którzy myślą, że chcecie najechać całą Europę, zaczynając od Polski i reszty państw bałtyckich. Jeśli tak, to piep***ć cię, i równie dobrze możemy wszyscy przestać grać w rozpaczliwie niebezpieczną grę w nuklearnego kurczaka, którą jastrzębie po obu stronach Atlantyku, która wydaje się być dla nich wygodna. Tak, po prostu wysadzić siebie nawzajem i świat w powietrze – pisał.

Niestety, wychodzi na to, że w przypadku trwającego za naszą wschodnią granicą konfliktu Watersowi nadal bliżej jest do Rosjan. W wywiadzie udzielonym dziennikarzowi śledczemu Jamesowi Ballowi muzyk przekonuje, że obrazy masakr dokonywanych przez Rosjan w Ukrainie są spreparowane i że odpowiada za nie „zachodnia propaganda”. Waters podkreśla, że Stany Zjednoczone są najgorszym krajem na świecie, „zabijając rocznie dziesięć razy więcej ludzi niż ktokolwiek inny”, sugeruje również, że winą za trwającą wojnę należy obciążyć NATO.

Co ciekawe, Waters uważa się za jednego z głównych wrogów Ukraińców i sugeruje, że tamtejszy rząd planuje go zabić.

Nie zapominaj, że znajduję się na liście zabójstw wspieranej przez rząd ukraiński. Jestem na p******nej liście, a oni ostatnio zabijali ludzi… Kiedy cię zabijają, na twoim zdjęciu piszą „zlikwidowano”. Cóż, jestem jednym z tych p*******ych obrazków – przekonuje Waters.

Polecane

Share This