Rok temu wyszła płyta Maty. Debiut rapera odtworzono 200 mln raz na YouTube


2021.01.17

opublikował:

Rok temu wyszła płyta Maty. Debiut rapera odtworzono 200 mln raz na YouTube

fot. YouTube

W związku z rocznicą wydania krążka „100 dni do matury”, wytwórnia Maty, opublikowała nieco danych dotyczących albumu. Powiedzmy to od razy, imponujących danych jak na rapowy debiut:

– Dziś pierwsze urodziny obchodzi album, który z miejsca stał się niekwestionowanym bestsellerem i śmiało możemy go określić mianem jednego z najbardziej spektakularnych debiutów w historii polskiej muzyki. Dokładnie rok temu ukazało się „100 dni do matury”! 🍾

Debiutancki album Maty zaledwie dwa tygodnie po premierze pokrył się złotem, a droga do kolejnych wyróżnień i sukcesów była naprawdę ekspresowa. Do dzisiejszego dnia płyta została wyświetlona ponad 200 milionów razy na YouTube oraz odtworzona ponad 160 milionów razy w serwisie Spotify (najczęściej odtwarzany album w Polsce w 2020 roku), a także zadebiutowała na 1. miejscu listy sprzedaży OLiS, na której spędziła łącznie 45 tygodni, i pokryła się podwójną platyną!

Uff, trochę się tego nazbierało. Michałowi i wszystkim zaangażowanym w powstanie „100 dni do matury” gratulujemy tak wspaniałych wyników i czekamy na kolejne wyróżnienia 👏🏻 – czytamy na Instagramie SBMu.

Polecane

Share This