Roksana Węgiel o występie na Eurowizji 2021


2020.04.09

opublikował:

Roksana Węgiel o występie na Eurowizji 2021

Foto: B. Synak

Po odwołaniu tegorocznej Eurowizji rozgorzała dyskusja, kto powinien reprezentować Polskę w przyszłorocznym konkursie. W tym roku w Rotterdamie biało-czerwone barwy miałą reprezentować Alicja Szemplińska, ale przez pandemię koronawirusa konkurs został odwołany. Europejska Unia Nadawców zostawiła decyzję poszczególnym krajom, co do tego czy reprezentować je bezie ten sam wykonawca czy postanowią wybrać kogoś innego. Póki co TVP nie podjęła decyzji, ale pojawiły się spekulacje, że do Holandii być może pojedzie Roksana Węgiel.

Roxie skończy w styczniu przyszłego roku 16 lat i bez przeszkód będzie mogła reprezentować Polskę na konkursie dla dorosłych. Podczas live na Instagramie magazynu „Viva” padło pytanie, czy zamierza walczyć o bilet na Eurowizję 2021.

Szczerze mówiąc na razie nie za bardzo. Jakoś nie planuję. Wydaję mi się, że jeszcze mam czas, żeby się nad tym zastanowić tak konkretnie. Ale na razie na pewno jak będę miała 16 lat nie wystąpię na dorosłej Eurowizji. Może później, Zobaczymy jak się życie potoczy – powiedziała Roksana Węgiel.

W 2018 roku Roksana Węgiel wygrała Eurowizję Junior z piosenką „Anyone I Want To Be”.

Sprawdź też: donGURALesko zagra dla Rak’n’Roll Music

Polecane

Share This