Ronnie James Dio przemówił

Muzyk opowiedział o chemoterapii


2010.04.17

opublikował:

Ronnie James Dio przemówił

Przypomnijmy, że Ronnie cierpi na nowotwór żołądka. Wykryto podobno jego wczesne stadium. Natychmiast rozpoczęto leczenie w klinice Mayo.

Do tej pory wokalista przeszedł kilka chemioterapii i jak zapewnia opieka medyczna – zaobserwowano zdecydowane postępy w leczeniu. Po zabiegach złośliwy guz zaczął znacząco się zmniejszać.

Co na to sam zainteresowany? – Przychodzą takie chwile, gdy jednocześnie czuję się dobrze i źle. Leczenie się bardzo dłuży. Nie miałem pojęcia, że chemioterapia jest tak trudna i ciężka – przyznaje. – Mam poważne kłopoty z jedzeniem. Nigdy nie miałem apetytu, jednak teraz pokarm jest mi bardzo potrzebny, więc muszę się do jego spożycia zmuszać.

Dodał także – Musisz wierzyć, że wyzdrowiejesz. W tym tkwi twoja siła. Ja jestem dobrej myśli i wierzę, że wciąż mam przed sobą sporo życia

W związku z chorobą, muzyk musiał odwołać europejską trasę.  – Jak tylko pokona potwora, powróci od razu na scenę, gdzie jest jego miejsce, by robić to, co potrafi najlepiej – grać dla wszystkich fanów – czytamy w oficjalnym komunikacie. 

Polecane