Rosjanie odwołają koncerty Rammsteina? Jest już petycja


2019.04.10

opublikował:

Rosjanie odwołają koncerty Rammsteina? Jest już petycja

foto: P. Tarasewicz / CGM.PL

Rammstein szykuje się do największej trasy koncertowej w swojej karierze. Pod koniec maja Niemcy rozpoczną podbój europejskich stadionów dwoma występami w Gelsenkirchen. 24 lipca zespół wystąpi na Stadionie Śląskim w Chorzowie, a następnie uda się do Rosji, gdzie ma zaplanowane koncerty w Moskwie i Sankt Petersburgu (odpowiednio 29 lipca i 2 sierpnia). Problem w tym, że nie wszystkim Rosjanom występy niemieckiej grupy są na rękę.

W serwisie Change.org można znaleźć petycję, której autorzy domagają się odwołania obu występów autorów głośnego singla „Deutchland”. To właśnie m.in. ten utwór, a także towarzyszący mu teledysk, budzą oburzenie autorów petycji. Ich zdaniem Rammstein „wraca do idei faszyzmu, demonstruje pedofilię, kanibalizm i prostytucję”.

Petycję, którą znajdziecie tutaj, podpisało póki co nieco ponad 200 osób, ale z każdą godziną dochodzą kolejne.

 

Rammstein z pierwszą płytą od dekady

„Deutchland” jest pierwszym singlem zapowiadającym nowy krążek niemieckiej gwiazdy zatytułowany po prostu „Rammstein”. Grupa bardzo oszczędnie dzieli się szczegółami, zdradzając póki co jedynie fragmenty tracklisty. Wydawnictwo jest już dostępne w preorderze, jego premierę zaplanowano na 17 maja. Krążek „Rammstein” będzie pierwszą płytą grupy od czasu „Liebe ist für alle da” z 2009 roku.

 

Polecane

Share This