Rosyjski rząd ukarał Madonnę. Gwiazda będzie musiała słono zapłacić


2020.07.21

opublikował:

Rosyjski rząd ukarał Madonnę. Gwiazda będzie musiała słono zapłacić

fot. kadr z wideo

Rosyjski rząd ukarał Madonnę wysoką grzywną! Gwiazda muzyki będzie musiała zapłacić milion dolarów za publiczne popieranie praw społeczności LGBT podczas swojego koncertu w Sankt Petersburgu. Zdarzenie miało miejsce w czasie trasy MDNA Tour w 2012 roku, a wokalistka wygłosiła mocną przemowę, porównując m.in. walkę o prawa społeczności LGBT do walki o prawa obywatelskie w latach 60 ubiegłego wieku. Początkowo mówiło się, że kara wynosiła zaledwie 17 tysięcy dolarów, ale Madonna poinformowała za pośrednictwem swoich social mediów, że została ukarana grzywną w wysokości miliona dolarów. Piosenkarka zamieściła także nagranie z fragmentem swojej przemowy.

To wydarzyło się 8 lat temu. Teraz rosyjski rząd ukarał mnie grzywną w wysokości miliona dolarów. Nigdy nie zapłacę – napisała Madonna i dodała hasthagi „freedom of speech” i „power to the people”.

Madonna od lat wspiera walkę o prawa mniejszości etnicznych i prawa społeczności LGBT. W ubiegłym miesiącu wzięła udział w marszu Black Lives Matter w Londynie.

SPRAWDŹ TAKŻE: August Alsina nawija o swoim związku z Jadą Pinkett Smith

Polecane

Share This