Roxy Festival już w piątek


2011.07.14

opublikował:

Roxy Festival już w piątek

Mark Ronson and The Business Intl to projekt firmowany przez muzyka, który mistrzowsko łączy różnorodne stylistycznie nurty: hip– hop, rock, elektronikę, disco czy indie, tworząc w ten sposób świeży, alternatywny mix. Mark Ronson – jeden z najbardziej utalentowanych muzyków młodego pokolenia – znany jest z takich kawałków jak na przykład „Valerie”, utworu nagranego wraz z Amy Winehouse. Pomimo młodego wieku ma już kilkunastoletnie sceniczne doświadczenie i doskonale wie jak doprowadzić publiczność do szaleństwa. Podczas Roxy Festival wystąpi na żywo z towarzyszeniem wybitnych instrumentalistów i wokalistów. Jego gościem będzie Boy George, który zaśpiewa m.in utwór „Somebody To Love Me”. Do współpracy przy ostatniej płycie „Record Collection” Mark Ronson zaprosił także Simona Le Bon (Duran Duran), D`Angelo, Ghostface`a Killaha, Andrew Wyatt’a (Miike Snow).

Spektakularne show, misternie zaprojektowane i pełne niecodziennej energii, tak charakterystycznej dla swoich koncertów, zaprezentuje również Andrzej Smolik. Tego artysty nie trzeba nikomu przedstawiać. To marka sama w sobie, jeden z najbardziej utalentowanych polskich muzyków, kompozytorów i producentów. Multiinstrumentalista, którego znakiem rozpoznawczym są łagodne brzmienia i piękne melodie. Każdy jego utwór jest oddzielną historią, opowieścią interpretowaną przez zaproszonego gościa (wśród nich Emmenuelle Seigner, VictorDavies, Kev Fox, Gaba Kulka, Sqbass, Natalia Grosiak). Na swoim koncie ma 4 solowe płyty, najnowszy wydany jesienią ubiegłego roku.

Podczas Roxy Festival 2011 zagrają także Neo Retros, których muzyka jest syntezą tradycyjnych akustycznych dźwięków z gitarą elektryczną, połączeniem nowoczesnych dźwięków z klasyczną strukturą piosenki. Festiwal otworzą zwycięzcy konkursu w Radio Roxy – Ailo In Head, eklektyczny duet wokalistki i producenta, którzy płynnie poruszają się w różnych gatunkach: od neosoulu, poprzez powerpop, elektro aż po dub. Zadebiutowali wiosną tego roku płytą „Wonderland”, która została doceniona nie tylko w Polsce ale i za granicą m.in. przez Om`masa Keith`a produkującego zespół Sa-Ra Creative Partners, nagrywającego również z Erykah Badu.

Pełny program Roxy Festival:18:30 otwarcie drzwi

19:15 Ailo in Head

19:50 Neo Retros

20:35 Smolik

21:45 Mark Ronson & The Business Intl

Roxy Festival jest najmłodszym dzieckiem jednej z najbardziej charakterystycznych i wyrazistych stacji radiowych w Polsce – Radio Roxy, które na co dzień sięga po ambitne, alternatywne projekty i muzykę, jakiej nie grają inne stacje. Radia, które wyznacza trendy i od lat realizuje nietypowe przedsięwzięcia muzyczne. Zasłynęło unikatowym „Najmniejszym Koncertem Świata”, zaś kwintesencją stacji są hasła: „POPISDEAD” oraz „Gramy po bandzie”. Niektórzy zawartość muzyczną Radia Roxy określają jako muzykę europejskich festiwali.

Są jeszcze dostępne bilety stojące na Roxy Festival 2011 Można je kupić w cenie 100 zł w salonach Empik, Saturn, Media Markt oraz na  portalach eventim.pl i ticketpro.pl.

Organizatorami  imprezy są Sony Music Polska oraz Agencja SNAP, zaś partnerem strategicznym Radio ROXY.

Polecane

Share This