Rozpoczęła się 14. Edycja „Pamiętajmy o Osieckiej“


2011.04.14

opublikował:

Rozpoczęła się 14. Edycja „Pamiętajmy o Osieckiej“

Fundacja Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej oraz Muzeum Powstania Warszawskiego zapraszają amatorów i zawodowców, wokalistów i zespoły,  do udziału w 14.edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej“ na interpretację piosenek z tekstami Agnieszki Osieckiej.

Konkurs jest otwarty dla osób, które ukończyły 16 lat. Wystarczy wybrać dwie piosenki z tekstem Agnieszki Osieckiej i zaproponować swoją interpretację podczas przesłuchań przed jury.

Zgłoszenia przyjmujemy do 31 maja br.

Karta zgłoszenia i regulamin dostępne są na stronie internetowej Fundacji Okularnicy www.okularnicy.org.pl/konkurs.php

Eliminacje odbędą się 6,7,8 czerwca br. Studio Koncertowym PR im.Agnieszki Osieckiej w Warszawie. Jury wyłoni finałową dziesiątkę laureatów.

Laureaci wezmą udział w warsztatach wokalnych i koncertach w Teatrze Atelier im.Agnieszki Osieckiej w Sopocie. Towarzyszyć im będzie zespół muzyczny pod kierunkiem Jacka Kity. 14 sierpnia zaśpiewają na mazurskiej scenie w Leśniczówce Pranie.

Po raz pierwszy w historii Konkursu Koncert Laureatów odbędzie się w Muzeum Powstania Warszawskiego (1 października). Finałowy (2 października) tradycyjnie już gościć będzie w radiowej Trójce, zaś podczas Koncertu Galowego w warszawskim Teatrze Roma (3 października) poznamy zwycięzców.

Na finalistów czekają liczne nagrody rzeczowe i pieniężne. Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych.

Festiwal „Pamiętajmy o Osieckiej“ ma co roku bogatszą formułę. Dołączają do nas partnerzy i przyjaciele, którzy chcą wspierać szlachetne talenty i łączyć tych, dla których słowa – nie tylko w piosence – mają znaczenie. Są nimi: Muzeum Powstania Warszawskiego, Dzielnica Bemowo, a także nasz nowy mecenas Telekomunikacja Polska.

Tegoroczna edycja Festiwalu przewiduje także wiele koncertów otwartych dla warszawiaków:

Gdzie jest szlagier? Śpiewanki Osieckowe – już 20 maja br. wspólne śpiewanie Warszawiaków w Parku Skaryszewskim pod kierunkiem młodych wokalistów i zespołu Wojciecha Zielińskiego. Muzeum Powstania przygotowuje specjalnie na tę okazję śpiewniczek dla mieszkańców Warszawy.

Cykl  koncertów Osiecka na Bemowie organizowanych razem z Urzędem Dzielnicy Bemowo we wspaniałym amfiteatrze w bemowskim parku, wystąpią m.in. Magda Umer, Kasia Dąbrowska, Andrzej Poniedzielski.


Nie zdradzamy jeszcze wszystkich atrakcji – program Festiwalu nie został jeszcze zamknięty!

Za zaangażowanie już dzisiaj wszystkim dziękujemy.

Polecane

Share This