Rufus Wainwright przyjedzie do Polski


2013.12.12

opublikował:

Rufus Wainwright przyjedzie do Polski

Muzyk wystąpi 24 marca w warszawskim klubie Palladium. Będzie to koncert związany z promocją najnowszego albumu artysty z największymi przebojami: „Vibrate – The Best Of Rufus Wainwright”. Występ odbędzie się w ramach cyklu Hortex: Sounds.

Rufus Wainwright zaczął grać na pianinie w wieku 6 lat, a koncertował już kilka lat później w rodzinnym zespole McGarrigle Sisters and Family. W wieku 14 lat został nominowany do swojej pierwszej nagrody muzycznej. Wśród swoich inspiracji muzyk wymienia Edith Piaf, Ala Jolsona czy Judy Garland. Wainwright debiutował w 1998 roku albumem „Rufus Wainwright”, który został bardzo dobrze przyjęty przez krytykę, podobnie jak jego następca – „Poses”. W latach 2001 – 2004 muzyk koncertował m.in. ze Stingiem i Tori Amos. Największy rozgłos przyniosła mu trzecia płyta – „Release the Stars”. Muzyk nie zajmuje się jednak jedynie tworzeniem muzyki na solowe płyty – napisał też operę czy muzykę do spektaklu Roberta Wilsona, gościnnie wystąpił także na kultowym albumie Anthony & The Johnsons „I Am A Bird Now”.

Rufus Wainwright cieszy się w Polsce sporą popularnością. Występował m.in. w Gdańsku w 2010 roku na koncercie z okazji 30. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania Solidarności. W 2014 roku wraca do naszego kraju w ramach promocji składanki z jego największymi przebojami. Płyta „Vibrate – The Best of Rufus Wainwright” ukaże się na początku marca, tuż przed koncertem w Palladium.

Bilety na ten koncert pojawią się w sprzedaży w najbliższy piątek. Będzie można je nabyć za pośrednictwem serwisu eBilet.pl.

Polecane

Share This