Run The Jewels z kapitalnym zestawem gości na nowej płycie


2020.05.13

opublikował:

Run The Jewels z kapitalnym zestawem gości na nowej płycie

fot. kadr z wideo

Run The Jewels ujawniają szczegóły swojego czwartego studyjnego krążka. Album „Run The Jewels 4” będzie dostępny w serwisach streamingowych od 5 czerwca, natomiast na nośniki fizyczne poczekamy dopiero do września. Na na płycie pojawi się plejada znakomitości znakomitości – Pharrell Williams, Zack de la Rocha, Josh Homme, Mavis Staples, 2 Chainz, DJ Premier i Greg Nice.

Płyta, na której znajdzie się jedenaście kompozycji, była nagrywana w należących do Ricka Rubina Shangri-La Studios oraz w Electric Lady Studios w Nowym Jorku. Prace nad całością trwały dwa lata, a ich efektem jest płyta, która idealnie pokazuje talent duetu do komentowania rzeczywistości w kawałkach, które bez wątpienia przypierają słuchacza do ściany.

Singlem promującym „RTJ4” jest utwór „Ooh LA LA”, do którego powstał także klip nakręcony na początku marca, tuż przed uderzeniem wirusa Covid-19 i był już wtedy komentarzem do podziałów klasowych i kapitalizmu, tematów, które zostały teraz uwypuklone jako pilniejsze i ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. W kawałku gościnnie pojawiają się legendy hip-hopu Greg Nice i DJ Premier oraz wokalista Rage Against The Machine Zack de la Rocha. Teledysk, który jest prawdziwym świętem oporu, jest pełen tancerzy, balonów i płonących pieniędzy.

„Ooh LALA” pojawia się także w finale najnowszego sezonu hitowego serialu „Ozark” (Netflix).
Run The Jewels będą gościem na trasie koncertowej Rage Against The Machine.

Tracklista:

1. yankee and the brave (ep. 4)
2. ooh la la (feat. Greg Nice & DJ Premier)
3. out of site (feat. 2 Chainz)
4. holy calamafuck
5. goonies vs. E.T.
6. walking in the snow
7. JU$T (feat. Pharrell Williams & Zack de la Rocha)
8. never look back
9. the ground below
10. pulling the pin (feat. Mavis Staples & Josh Homme)
11. a few words for the firing squad (radiation)

Polecane

Share This