Russian Circles po raz pierwszy w Polsce


2010.02.22

opublikował:

Russian Circles po raz pierwszy w Polsce

Trio podczas swej europejskiej trasy koncertowej, odwiedzi dwa polskie miasta – Poznań i Gdynię odpowiednio 28 i 29 marca tego roku. Fani post-rocka już szykują się na mocne wrażenia.

Russian Circles to trzyosobowa grupa, która powstała w Chicago pod koniec 2004r., przekształcając się z innego projektu gitarzysty Mike Sullivana, basisty Colina DeKuiper’a i perkusisty Dave’a Turncrantz’a. Obecnie miejsce DeKuiper’a zajmuje Brian Cook.

Muzycy wypracowali swój unikalny styl, w którym – jak mówią członkowie zespołu – istotna jest instrumentalna jedność dźwięków. Dzięki temu Russian Circles proponuje sporą dawkę dojrzałego post-rocka, który charakteryzuje się z jednej strony narracyjną linią melodyczną, stopniowo rozwijającą się wraz z kolejnymi dźwiękami, by z drugiej strony osiągnąć mroczne, agresywne granie, zahaczające o post-metal.

Na swoim koncie Russian Circles ma już dwa długogrające albumy – „Enter” i Station”. W październiku 2009r. nakładem wydawnictwa Suicide Squeeze muzycy wydali swój trzeci krążek – „Geneva”, który wyraża dążenie Russian Circles do artystycznych eksperymentów na polu muzyki oraz do doskonałości techniki.

W marcu tego roku grupa wystąpi w Polsce na dwóch koncertach: 28 marca w Klubie Pod Minogą w Poznaniu oraz dzień później w gdyńskim Klubie Ucho.

Więcej informacji o Russian Circles na:

http://www.russiancircles.net/ oraz http://www.myspace.com/russiancircles

Bilety dostępne są w cenach 35 zł w przedsprzedaży oraz 45 zł w dniu koncertu:

Poznań: Klub Pod Minogą, CIM, Rock Long Luck, Carton (Acid) Shop, agencja@artwerk.pl, ticketportal.pl.

Gdynia: Klub Ucho.

Polecane

Share This