Rusza StreetDance 2 Bruk Road Tour


2012.04.11

opublikował:

Rusza StreetDance 2 Bruk Road Tour

6 kwietnia ruszył StreetDance 2 Bruk Road Tour – trasa zapowiadająca 8 edycję największego polskiego festiwalu kultury ulicznej – Bruk 2012. W ramach 7 imprez w 7 miastach odbędą się koncerty finalistów programu „Must Be The Music” – grupy Bruk Braders, warsztaty z tańca i beatboxu, preeliminacje zawodów Bruk European Challenge 2012 oraz klubowe imprezy z udziałem najlepszych Djów. Impreza organizowana jest we współpracy z Monolith Films – dystrybutorem tanecznego hitu filmowego „StreetDance 2 3D“.

Przedsmak festiwalowych emocji poczuć można było w Szczecinie. Następne imprezy odbędą się w Cieszynie, Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Gdańsku i Lublinie. Wydarzenia obfitować będą w beatbox na najwyższym poziomie, emocjonujące pojedynki taneczne oraz najlepszą czarną muzykę. Gwiazdami trasy będą m.in.: Blady Kris, Dharni z Singapuru i Roxorloops z Belgii (beatboxerzy tworzący formację Bruk Braders), Ania „YouYa“ Jujka, Ula „Afro“ Fryc, Aneta Gąsiewicz i b-boy Bartazz (brukowi instruktorzy tańca), a także Dje – Kostek, Ostasz oraz War.


Harmonogram imprez w ramach StreetDance 2 Bruk Road Tour:

13.04 – Cieszyn – klub Piwnica pod Targową

koncert Bruk Braders

support i afterparty: DJ War (ReadyForWar Sound), DJ Ostasz

14.04 – Lublin – klub Graffiti

Bruk Braders

support i afterparty: DJ Ostasz

warsztaty beatbox prowadzone przez Bruk Braders

warsztaty taneczne: hip-hop (Aneta Gąsiewicz), high heels (Aneta Gąsiewicz), popping (Pitzo)

preeliminacje do Bruk Beatbox European Challenge i Bruk Hip-Hop European Challenge

21.04 – Łódź – klub Dekompresja

koncert Bruk Braders

support i afterparty: DJ Ostasz

warsztaty taneczne: hip-hop (Aneta Gąsiewicz), high heels (Aneta Gąsiewicz)

warsztaty beatbox prowadzone przez Bruk Braders

preeliminacje do Bruk Hip-hop European Challenge

22.04 – Wrocław – klub Alibi

koncert Bruk Braders

support i afterparty: DJ Kostek, DJ Ostasz

warsztaty taneczne: hip-hop (Aneta Gąsiewicz), dancehall (Ula „Afro“ Fryc), high heels (Aneta Gąsiewicz)

warsztaty beatbox prowadzone przez Bruk Braders

preeliminacje do Bruk European Challenge w kategoriach Beatbox, Hip-Hop, Dancehall

27.04 – Warszawa – klub Piwnica pod Harendą

koncert Bruk Braders

impreza Total Mash-Up Superheroes

warsztaty taneczne: hip-hop (Ania „YouYa“ Jujka), dancehall (Ula „Afro“ Fryc), high heels (Aneta Gąsiewicz)

warsztaty beatbox prowadzone przez Bruk Braders

warsztaty breakdance prowadzone przez Bboy’a Bartazza (Kingz of Warsaw)

preliminacje do Bruk European Challenge w kategoriach Breakdance, Beatbox, Hip-Hop, Dancehall

28.04 – Gdańsk – klub V Club

koncert Bruk Braders

afterparty: DJ Kostek, DJ Ostasz

warsztaty taneczne: hip-hop (Ania „YouYa“ Jujka), dancehall (Ula „Afro“ Fryc), high heels (Aneta Gąsiewicz)

warsztaty beatbox prowadzone przez Bruk Braders

preliminacje do Bruk European Challenge w kategoriach Beatbox, Hip-Hop, Dancehall

Bruk Braders poznali się wiele lat temu podczas światowych imprez związanych z beatboxem, jednak ich artystyczna kooperacja zapoczątkowana została podczas prac nad spektaklem „Fuzja Styli” w ramach Bruk Festivalu 2010. To tam trzech mistrzów beatboxu postanowiło stworzyć razem nową markę, której siła polegać miała na kompilacji trzech wyjątkowych, lecz jednocześnie odmiennych osobowości. Co roku uczestniczą oni w Bruk Festivalu jako nauczyciele i mentorzy nowego pokolenia beatboxerów. W skład Bruk Braders wchodzą: Blady Kris (Polska), Zede (Szwajcaria), Roxorloops (Belgia), Dharni (Singapur) oraz Pejot (Polska). Podczas Bruk Braders 2012 Tour w ramach StreetDance 2 Bruk Road Tour usłyszeć będzie można premierowy materiał formacji – po raz pierwszy od ich występu w programie „Must Be The Music”, w którym zawładnęli sercami publiczności dochodząc do finału i ostatecznie zajmując 4 miejsce.

Bruk European Challenge to otwarte zawody dla najlepszych tancerzy breakdance i hip-hop, DJów oraz beatboxerów w Europie w trakcie pierwszych dwóch edycji European Challenge (2010; 2011) impreza gościła uczestników pochodzących z całego świata. Wśród nich pojawili się m.in.: Squadron (USA), Top 9 (Rosja), South Bboy Front (Ukraina), Hustle Kidz (Holania), South Bboy Front (Ukraina), Ghost Crew (Szwecja), Zames Crew (Rosja), Hunters Crew (Białoruś), Knockout Gang (Polska), Lajony Kingz (Polska), Funky Masons (Polska). Pula nagród co roku wynosi kilka tysięcy Euro. Podczas StreetDance 2 Bruk Road Tour zawodnicy będą mieli okazję do zdobycia dzikiej karty do Finałów zawodów w poszczególnych kategoriach.

StreetDance 2 to druga część rewelacyjnego hitu tanecznego. Ogniste połączenie latynoskich rytmów z niesamowitymi umiejętnościami ulicznych tancerzy na parkietach od zmysłowego Paryża aż po gorącą Ibizę! Niezwykle ambitny i utalentowany Ash po niezbyt udanym występie tanecznym zostaje wyśmiany przez amerykańską grupę Invincible. Chłopak jednak nie poddaje się tak łatwo i wspólnie z nowopoznanym Eddim wyruszają w podróż po Europie w poszukiwaniu najlepszych tancerzy. Ich celem jest stworzenie grupy, która pozwoli im pokonać rywali. Brakującym ogniwem nowej grupy okazuje się być zdolna i niezwykle seksowna Eva. Jej gorący latynoski temperament i taneczne umiejętności dadzą Ashowi siłę, aby stanąć do ponownego pojedynku przeciwko dawnemu przeciwnikowi – grupie Invincible. W roli głównej określana mianem „Królowej Hip-Hopu” – Sofia Boutella.  „Streetdance 2 3D“ to powrót ulubieńców z pierwszej części, wraz z nimi George’a Sampsona. Dystrybutorem filmu jest Monolith Films.

Bruk Festival jest wielkim przeglądem aktywności twórczej młodych ludzi reprezentujących szeroko rozumianą kulturę miejską, znaną na świecie jako urban culture. Wydarzenie jest jedyną w Polsce imprezą reprezentującą kulturę uliczną na tak wielu płaszczyznach jej działalności. Bruk Festival to także niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć na żywo gwiazdy ulicznej muzyki, teatru, tańca, graffiti oraz szlifować umiejętności pod ich okiem. Pierwsza edycja Bruk Festivalu, która miała miejsce latem 2005 roku, była sukcesem i udowodniła, że wydarzenia tego typu są w Polsce niezwykle potrzebne. Angażując masowo młodzież w atrakcyjne działania artystyczne i rozrywkę, Bruk Festival pokazuje pozytywny wzorzec i przykład, że miejska przestrzeń może być dla młodzieży miejscem uprawiania teatru, muzyki, sztuki i sportu – bez agresji i przemocy.

Tegoroczna, 8 już edycja Bruk Festival będzie wyjątkowa pod wieloma względami, a co najważniejsze na trwałe zapisze się w grafiku europejskich wydarzeń powiązanych z rozwojem pasji młodych ludzi, takich jak: DJing, Beatbox, Breakdance, ale także sztuka filmowa i szeroko pojęte zastosowanie nowoczesnej technologii w rozwoju pasji młodzieży z Polski i Europy. (…) Bruk zgromadzi w tym roku najznamienitszych muzyków i tancerzy, gwiazdy światowego formatu szeroko pojętej sztuki ulicznej, będzie obfitował w szereg niespodzianek i postara się dotrzeć do każdego młodego człowieka, starającego się rozwijać swe talenty i pasje w Polsce i za granicą.“ – Piotr Ostaszewski, dyrektor Bruk Festival.

Polecane

Share This