Ruszył proces lekarza Jacksona


2011.09.29

opublikował:

Ruszył proces lekarza Jacksona

Proces prywatnego lekarza Michaela Jacksona rozpoczął się we wtorek w Los Angeles. Prokuratura oskarża Murraya o spowodowanie śmierci Króla Popu w czerwcu 2009 r. Doktor miał rzekomo podać wokaliście propofol, silny lek znieczulający, który powinno się stosować jedynie w szpitalu.

Prokurator David Walgren wprost stwierdził, że to „rażące zaniedbania” i brak kompetencji doprowadziły do śmierci Jacksona. Obrońca Murraya, Ed Chernoff, bronił swojego klienta, twierdząc, że Michael na własną rękę zażywał propofol, a wcześniej lorazepam (lek przeciwlękowy).

Na sali sądowej odtworzono nieznane dotąd nagranie głosu Jacksona. Według Murraya, wokalista w momencie wypowiadania poniższych słów był pod silnym wpływem leków.

„Zbiorę pieniądze, milion dzieci… Szpital dziecięcy… największy na świecie… Zbuduję szpital dziecięcy im. Michaela Jacksona”, słyszymy niewyraźny głos Michaela. W nagraniu wokalista mówi także o swoich koncertach – chciał, by były one na tyle fantastyczne, by ludzie po opuszczeniu imprez mówili: „Nigdy nie widziałem nic podobnego! To niesamowite. On jest najlepszym showmanem na świecie”.

Polecane

Share This