Ruszyła sprzedaż biletów na Life Festival w Oświęcimiu!


2012.03.25

opublikował:

Ruszyła sprzedaż biletów na Life Festival w Oświęcimiu!

Gwiazdą finałowego koncertu Life Festival Oświęcim będzie Peter Gabriel wraz New Blood Orchestra. Oprócz niego zagrają Kroke z Anną Marią Jopek oraz formacja Antwerp Gipsy–Ska Orkestra. Koncert odbędzie się 13 maja 13 maja na stadionie MOSiR w Oświęcimiu.

Na ten moment polscy fani Gabriela czekali aż 9 lat! Artysta po raz ostatni odwiedził nasz kraj w 2003 roku. Tej wiosny zawita do nas z wyjątkowym projektem – na scenie, zamiast tradycyjnego rockowego składu, będzie mu towarzyszyć kilkudziesięcioosobowa New Blood Orchestra! W ten sposób Peter Gabriel promuje wydany jesienią 2011 roku album „New Blood”, zawierający symfoniczne aranżacje kilkunastu utworów z jego dotychczasowej kariery, nagranych z towarzyszeniem 46-osobowej orkiestry pod dyrekcją Bena Fostera.

Ze sceny stadionu MOSiR w Oświęcimiu usłyszymy więc takie przeboje, jak  m.in. „Don’t Give Up”, „Red Rain”, „Solsbury Hill” czy „Digging In The Dirt”.

Gabriel znany jest z wyjątkowej dbałości o każdy detal swoich koncertów – oprócz najwyższego poziomu muzycznego, możemy się więc także spodziewać imponującej oprawy wizualnej. Artysta, znany z zamiłowania do sztuki multimedialnej, przywiezie ze sobą pełny zestaw scenicznego wyposażenia, wykorzystywanego podczas mini-tournee po Niemczech, które bezpośrednio poprzedzi występ artysty na Life Festival Oświęcim. Sześć występów w Niemczech i jeden w Polsce na Life Festival Oświęcim, to jego jedyne koncerty, zaplanowane na wiosnę 2012 roku. Może to być więc jedyna okazja, aby zobaczyć Petera Gabriela w na żywo w tym niepowtarzalnym, widowiskowym projekcie z udziałem wieloosobowej orkiestry.

Perfekcjonista Gabriel dba nie tylko o najwyższy poziom swojego multimedialnego spektaklu – chce również mieć wpływ na dobór artystów, którzy pojawiają się na scenie przed nim, w roli tzw. supportu.

Krakowskie trio Kroke to osobisty wybór Petera. Muzycy przyjaźnią się od wielu lat, już w 1997 roku Brytyjczyk zaprosił krakowian na organizowany przez siebie festiwal WOMAD. Potem wspólnie nagrali płytę „Long Walk Home”, stanowiącą ścieżkę dźwiękową do filmu „Polowanie na króliki”.

Muzyka Kroke mocno osadzona jest w tradycji klezmerskiej, ale słychać w niej również elementy jazzu oraz world music, echa Bałkanów, Orientu i Indii. Jak napisał dziennikarz BBC Jon Lusk: „Kroke na żywo są mrożąco krew w żyłach genialni”.

Na scenie stadionu MOSiR wystąpi z nimi gościnnie Anna Maria Jopek, wszechstronna wokalistka, dysponująca jednym z najlepszych głosów na polskim rynku muzycznym. Została ona zaproszona przez dyrektora artystycznego LFO 2012 Darka Maciborka (za zgodą Petera). Osobistą akceptację Gabriela uzyskała także wybrana przez Maciborka multietniczna i zwariowana Antwerp Gipsy–Ska Orkestra. Jej członkowie pochodzą z tak odległych krajów, jak Belgia, Serbia, Chile czy Argentyna. Ich muzyka to piorunująca mieszanka reggae, ska, gypsy, drum’n’bassu, samby i paru innych gatunków. Choć nie grają punk rocka, podczas koncertów zachęcają publiczność do pogowania, bo – jak twierdzi wokalista Gregor – „punk i gypsy to w sumie jedno i to samo”.

Koncert z udziałem Petera Gabriela z The New Blood Orchestra, Kroke z A.M. Jopek i Antwerp Gipsy-Ska Orkestra będzie finałowym akcentem 4-dniowego Life Festival Oświęcim, który w tym roku obędzie się w dniach 10-13 maja.


Kup bilet:

Polecane

Share This