RX opowiedział o wspólnym kawałku Chady i Rytmusa


2018.07.03

opublikował:

RX opowiedział o wspólnym kawałku Chady i Rytmusa

foto: kadr z wideo

W serwisie Dustyroom.pl pojawił się wywiad RX-em, producentem pracującym z Chadą nad jego ostatnimi wydawnictwami. Pretekstem do rozmowy było wydanie winylowej wersji albumu „Efekt porozumienia”. Na płycie znalazł się zaskakujący duet Chady z popularnym w Polsce słowackim raperem Rytmusem.

Artyści nawiązali współpracę dzięki producentowi, który wysłał do nich obu te same paczki z bitami. Oto, w jaki sposób RX wspomina genezę kawałka „Nie zatrzyma mnie nikt” z wydanej cztery lata temu płyty: – Paczka bitów, która trafiła do Tomka, trafiła później do Rytmusa. Rytmus wybrał podkład, który bardzo spodobał się Chadzie. Chada stwierdził, że nie odda mu tego podkładu i zaproponował wspólne nagranie. To jeszcze bardziej podkręciło temat i utwierdziło nas w przekonaniu, że musimy zrobić ten album! Co ciekawe, bit przeleciał przez ręce kilku polskich raperów i spotkał się z zerowym zainteresowaniem. Gdy ukazał się klip Rytmusa z Chadą, nagle raperom przypomniało się, że przecież to oni chcieli ten bit (śmiech). Wniosek jest jeden – rób swoje i nie patrz na to, kto i jak to ocenia.

Całą rozmowę z RX-em znajdziecie tutaj. Artysta mówi m.in. że dąży do tego, by winylowej edycji doczekał się także album „Recydywista”, opowiada także o tym, jak Chada pomógł mu przezwyciężyć kryzys twórczy.

 

Polecane

Share This