RX wspomina Chadę: „Czas leci, a muzyka pozostała na wieki”


2018.08.10

opublikował:

RX wspomina Chadę: „Czas leci, a muzyka pozostała na wieki”

foto: mat. pras.

9 sierpnia 2017 roku Chada wyszedł z więzienia. Raper przebywał w zakładzie karnym w Grodkowie od czerwca 2012 roku. Odsiadywał wyrok za napaść, pobicie i posługiwanie się dokumentami innej osoby. RX, jego bliski przyjaciel i współpracownik, przypomniał o tej sytuacji na swoim Facebooku.

W krótkim wpisie, producent przyznał, że pracę nad płytą „Recydywista” ruszyły praktycznie z miejsca po wyjściu Chady z więzienia. – To było dokładnie rok temu. Praktycznie od razu ruszyliśmy jak burza z pracą nad Recydywistą. Czas leci, a muzyka pozostała na wieki – napisał RX na swoim fanpage’u. Płyta pojawiła się na rynku w grudniu 2017 roku i była ostatnim wspólnym dziełem dwóch muzyków.

Tomasz Chada nie żyje. Raper miał 40 lat

W wieku 40 lat zmarł Tomasz Chada, jeden z najpopularniejszych polskich raperów, czołowy reprezentant wytwórni Step Records. Informację o śmierci artysty potwierdzili przedstawiciele opolskiego labelu, publikując na fanpage’u rapera oświadczenie o treści: – W nocy z soboty na niedzielę zmarł Tomasz Chada, wieloletni reprezentant Step Records, a przede wszystkim nasz Przyjaciel. Pogrążeni w smutku, prosimy o okazanie szacunku Rodzinie Tomka w tym bardzo trudnym czasie. Ekipa Step Records.

W katowickiej “Gazecie Wyborczej” można było przeczytać, że artysta zmarł w szpitalu psychiatrycznym w Rybniku. – Wcześniej wyskoczył przez okno i doznał poważnego urazu kręgosłupa – twierdzą cytowani przez “Wyborczą” śledczy.

Więcej informacji tutaj.

Tagi


Polecane

Share This