Ry X łączy siły z legendarnym DJ-em z Niemiec


2019.07.13

opublikował:

Ry X łączy siły z legendarnym DJ-em z Niemiec

Autorem remixu jest Claptone – legendarny niemiecki DJ, jeden z czołowych artystów występujących na takich festiwalach jak Tomorrowland czy amerykański Lollapalooza, założyciel festiwalu The Masquerade.

„Body Sun” pochodzi z albumu „Unfurl”, który ukazał się 15 lutego bieżącego roku. Remix Claptone’a ukazuje jego wyjątkowe umiejętności w zakresie reinterpretacji muzyki, oraz kreuje utwór na nowy klubowy hit, pozostając jednak wiernym w stosunku do wyjątkowego klimatu oryginalnego singla.

„Praca z Ry’em to zaszczyt. To był piękny, wyjątkowy i tajemniczy proces! Uwielbiam refren „Body Sun”, to właśnie on zainspirował mnie do działania. Kiedy go słyszę dostaję gęsiej skórki a ręce same unoszą się w górę!” – komentuje Claptone.

Muzyka RY-a, to siła spokojnych, intensywnych dźwięków, pełnych muzycznej pasji, która wprowadza słuchacza w niezwykłą intymną przestrzeń. Wszystko zaczęło się od wręcz minimalistycznej formy, EP-ki zatytułowanej „Berlin”; tuż po premierze, Ry natychmiast wyprzedał wszystkie koncerty w całej Europie, Stanach i w rodzimej Australii. Zaszyty w górach na północy Los Angeles, jak sam mówi „zahibernowany” i „w pocie czoła”, dokończył nagranie swojego pierwszego albumu, „Dawn”. Z tego albumu pochodzą między innymi: tytułowy singiel „Berlin”, „Sweat” i „Salt”.

RY, na nowym albumie, konsekwentnie rozwija swoją wizję muzyki. Między falowaniem beatów, melodyjnymi gitarami, delikatnym dźwiękiem fortepianu i wciągającym wokalem, na „Unfurl” robi to, co sugeruje jego tytuł (tłum. – rozpościerać): rozwija skrzydła i szybuje w nowych kierunkach, ale trzymając się mocno swoich korzeni.

„Moim celem było, po prostu pozostać sobą i uchwycić to wszystko, czego obecnie szukam w muzyce „ – mówi RY.

„Wciąż poszukuję. Inspiracji jest mnóstwo. Za każdym razem inne. Chcę by ten proces zawsze był wolny i swobodny, bez jakiegokolwiek skrępowania, by móc wykorzystać nowe muzyczne pomysły, dźwięki i instrumenty” – dodaje.

„Uważam, że bardzo ważne jest to, by czuć w mojej muzycznej pracy szczerość i uczciwość.”

Podczas swoich podróży RY wciąż pisał. Nagrywał wszystko na taśmę, aby – jak wspomina – „zachowały swoją surową moc”. EP-ka „Berlin” była przełomowa – od dnia premiery przekroczyła 120 milionów streamów na całym świecie! Sukces RY’a nie uszedł uwadze Rihannie, która zaprosiła go do zremiksowania pięknego doo-wopowego singla „Love on the Brain„. W zamian RY podarował RiRi swoją głęboką, odrapaną interpretację.

 

Polecane

Share This