Ryba And The Witches udostępnili promomix płyty


2014.05.07

opublikował:

Ryba And The Witches udostępnili promomix płyty

To co gra Ryba And The Witches można nazwać indie rockiem lub alternatywnym popem. Ich muzyka łączy moc rocka z taneczną lekkością. Brzmienie gitar splata się z wysmakowaną elektroniką. Syntetyczne bity współgrają z żywą perkusją. I charyzmatyczny wokalista obdarzony głębokim, męskim głosem, który chwyta za serce.

Wokalistą jest Bartosz Muszyński – Mucha. Artysta malarz, muzyk, autor tekstów. Teksty Muchy są jak jego malarstwo. Dotyka wrażliwych stron życia: miłość, samotność, przyjaźń. Gitarzystą jest Wojciech Czarnowski – Bird. Miłośnik ptaków i gitarowych eksperymentów. Wywodzi się z tradycji rockowej. Chętnie jednak sięga do współczesnych, elektronicznych brzmień. Perkusistą jest Piotr Rybicki – Ryba. Zgodnie z nazwą zespołu to dowódca Czarownic. I tak jest faktycznie. Poza sceną bowiem również nadaje rytm zespołowi.

{Diil}

Znają się od 20 lat. Mieszkają w jednym mieście. Mucha z Rybą grali w zespole Lizar. Wojtek był gitarzystą Dog Family i grał z Rybą w grupie Planeta. Jednak dopiero niedawno odkryli, że łączy ich sentyment do muzyki lat 80. i alternatywnych brzmień. Dlatego razem stworzyli zespół Ryba And The Witches, który jak zapewniają jest ich artystycznym spełnieniem.

Zdaniem wielu Mucha ma głos głębszy niż Nick Cave czy Till Lindemann z Rammstein. W utworach RATW doszukać się można brzmień Depeche Mode i Sisters Of Mercy. Sprawdź świeży powiew polskiej alternatywy. Posłuchaj Ryba And The Witches.

{sklep-cgm}

Polecane

Share This