Są bilety na Erę Jazzu


2009.08.08

opublikował:

Są bilety na Erę Jazzu

Charyzmatyczna Cassandra Wilson, egzotyczna brazylijska Tania Maria oraz Christmas Gala z Friend & Fellow – to gwiazdy jesiennej edycji Ery Jazzu.

„W historii muzyki rozrywkowej trzy brazylijskie wokalistki rozsławiły jazz, sambę i bossa-novę na całym świecie: Astrud Gilberto, Flora Purim oraz Tania Maria – mówi Dionizy Piatkowski, szef Ery Jazzu. Miałem zaszczyt przedstawić polskiej publiczności i Astrud Gilberto i Florę Purym, teraz pora na Tanię Marię. Ta wybitna pianistka, dynamiczna wokalistka i znakomita artystka sceniczna będzie pierwszym gościem jesiennej edycji Ery Jazzu. Śpiewa stylem staccato łącząc go z walorami bebopu i latynoskiej muzyki tanecznej, a całość przedstawia wyjątkowo spontanicznie”. Współpracowała z najwybitniejszymi artystami jazzu: od wokalistki Sarah Vaughan po gitarzystę Charlie`go Byrda. Uwielbiana przez fanów na całym świecie, nagradzana prestiżowymi laurami jest Tania Maria artystką niepowtarzalną i wielką estradową osobowością. Wieczór w warszawskiej Filharmonii Narodowej (28.09) jest polską premierą albumu „Intimidate” oraz jedynym koncertem egzotycznej, brazylijskiej pianistki i wokalistki w Polsce.

„Wiosną tego roku – przedstawia kolejną gwiazdę D. Piątkowski – Cassandra Wilson otrzymała prestiżową Grammy Award. Jej album „Loverly” wybrano jako najlepszy w tym sezonie album jazzu wokalnego. Jest to już druga statuetka Grammy w dorobku tej wybitnej wokalistki. Wspaniałe recenzja zbiera także kolejny album Cassandry Wilson „Closer To You: The Pop Side”. Płyta zwiera covery piosenek takich artystów jak U2, Bob Dylan, Glen Campbell, The Band, Sting, Van Morrison czy Neil Young. Wokalistka dosyć często sięga w swojej twórczości do różnych gatunków muzycznych, nie bojąc się eksperymentować z jazzem, bluesem, country czy muzyką pop. Jej koncert z kwartetem Davida Murraya w specjalnym projekcie Ery Jazzu (marzec 2008) opiniotwórcze media określiły najważniejszym wydarzeniem jazzowym roku”.   

Koncertowa premiera obu albumów odbędzie się na jedynym koncercie w Polsce, 3 listopada w warszawskim Hotelu Hilton.

W grudniu 2006 roku po raz pierwszy w Polsce – na zaproszenie Ery Jazzu – wystąpił jeden z najważniejszych zespołów akustycznego jazzu wokalnego – Friend `n` Fellow. Obok kanadyjskiego duetu Tuck & Patti to najpopularniejszy i najchętniej prezentowany na najważniejszych estradach i festiwalach Europy tandem muzyczny. Koncerty w Poznaniu, Krakowie, Gdyni i Wrocławiu zgromadziły wtedy komplety publiczności. Media nie szczędziły duetowi wspaniałych recenzji oraz rekomendacji. Koncert w warszawskiej Filharmonii Narodowej (6.12.) ma szczególny charakter: zespół promować będzie nie tylko najnowszy album „Lady”, ale do rozległego repertuaru włączy także standardy rocka, muzyki rozrywkowej oraz – co jest już tradycją grudniowych koncertów Ery Jazzu – gospel, spiritual oraz kolędy i pastorałki.

TANIA MARIA – Brazilian Touch of Jazz

28 września 2009- Warszawa – Filharmonia Narodowa

Bilety 160/120/80

CASSANDRA WILSON – The Pop Side of Jazz

3 listopada 2009 – Warszawa – Hotel Hilton

Bilety 250/180/120

FRIEND & FELLOW – Christmas Gala

6 grudnia 2009 – Warszawa – Filharmonia Narodowa

Bilety 140/100/60

Więcej na: www.jazz.pl

Bilety:

 www.jazz.pl, www.eBilet.pl, www.ticketpro.pl, www.eventim.pl, www.ticketonline.pl

Polecane

Share This