Są bilety na XIV Letni Festiwal Jazzowy


2009.06.29

opublikował:

Są bilety na XIV Letni Festiwal Jazzowy

W sprzedaży pojawiły się już wejściówki na imprezy, które odbędą się w Operze Krakowskiej w ramach XIV Letniego Festiwalu Jazzowego.

Na deskach Opery zaprezentuje się NDR Big Band z Hamburga z udziałem gwiazd. Muzykom orkiestry niemieckiego radia towarzyszyć będą Maria Schneider i Nils Landgren (16 lipca), Joe Lovano i Joäo Bosco (17 lipca) oraz czołówka polskich wykonawców w osobach J. P. Wróblewskiego, Romana „Gucio” Dyląga, J. Muniaka oraz J. Śmietany (19 lipca). W programie ostatniego dnia przewidziano wykonanie „Teatru Kurta Weilla” oraz „Polish/German Jamboree”.

NDR Big Band bierze udział w wielu specjalnych projektach artystycznych, które często wychodzą poza ramy muzyki jazzowej, takich jak wspomniany „The Theatre Of Kurt Weill” czy „Aus der Kürze des Lebens” z wierszami Ernst Jandl`a i muzyką specjalnie napisaną przez Dieter Glawischnig`a, współpracownika Jimi Hendrix`a czy Franka Zappy. Do tej pory razem z zespołem występowali m.in. Dexter Gordon, Chet Baker, George Coleman, Dee Dee Bridgewater, Tomasz Stańko, Wayne Shorter.

Bilety na koncerty 16 i 17 lipca kosztują 100 i 130pln natomiast wejściówki na koncert 19 lipca są w cenie 60 i 80pln. Bilety dostępne są w sieci Ticketportal.

Polecane

Share This