Sabaton i Apocalyptica prezentują wspólny singiel

Zespoły szykują się do trasy koncertowej, w ramach której dotrą także do Polski.


2019.11.22

opublikował:

Sabaton i Apocalyptica prezentują wspólny singiel

fot. mat. pras.

Sabaton i Apocalyptica łączą siły. Utwór „Angels Calling” to kolejny, po „Fields Of Verdun”, owoc szwedzko-fińskiej współpracy. Jest to zarazem przedsmak tego, czego fani mogą spodziewać się po wspólnej trasie koncertowej obu zespołów. Jej przedsmakiem będzie dzisiejszy koncert w helsińskiej Hartwall Arenie. Właściwy tour rozpocznie się w połowie stycznia. 24 stycznia grupy wspierane przez Amaranthe dotrą do Polski, by wystąpić w COS Torwar w Warszawie.

„Angels Calling” to tak naprawdę nasz pierwszy utwór dotyczący pierwszej wojny światowej – napisaliśmy go na album „Attero Dominatus” w 2006 roku, a teraz wraz z Apocalyptica nadaliśmy tej piosence nowe życie. Ze względu na tematykę utworu, która koresponduje z tematyką naszego najnowszego albumu, oraz na nadchodzącą trasę koncertową i wielkie zainteresowanie fanów, „Angels Calling” powróciła do naszej setlisty.

Nowa aranżacja utworu powstała w sierpniu, kiedy to Apocalyptica odwiedziła nasze rodzinne miasto Falun, aby wystąpić na festiwalu Sabaton Open Air. Utwór został zarejestrowany w studiach Black Lounge przez Jonasa Kjellgrena, a swoje partie Apocalyptica dograła później, już w Finlandii. Richard Erixon, nasz długoletni producent klipów wideo, uchwycił najlepsze momenty z prób w Falun i zmontował to w fajną całość jako teledysk ilustrujący utwór. Chcieliśmy, aby ta nadchodząca trasa koncertowa przyniosła coś, czego nigdy wcześniej nie robiliśmy, a kiedy kilka lat temu uczestniczyłem w koncercie Apocalyptica w Madrycie, pomyślałem, że kiedyś musimy zrobić coś razem i oto jesteśmy – mówi Pär Sundström z Sabaton.

Ostatni album Sabaton „The Great War” osiągnął bardzo dobre wyniki sprzedaży na całym świecie, między innymi pierwsze miejsce w Niemczech i Szwajcarii, a także w Szwecji. W Polsce album uplasował się na trzecim miejscu Olisu.

Polecane