Sąd nakazał TVP Info usunięcie artykułów o Marku Niedźwieckim


2020.07.31

opublikował:

Sąd nakazał TVP Info usunięcie artykułów o Marku Niedźwieckim

zdj. Facebook Trójka - Program Trzeci Polskiego Radia

Po aferze wokół trójkowej listy przebojów w serwisie internetowym TVP Info pojawiło si kilka publikacji, w których zarzucono Markowi Niedźwieckiemu manipulowanie wynikami głosowań oraz przyjmowanie korzyści majątkowych w zamian za „podbicie” wyników konkretnych utworów. Teraz decyzją Sądu Okręgowego w Warszawie artykuły będą musiały zniknąć ze stron TVP Info.

TVP na swoich stronach internetowych opublikowała sześć artykułów, które zarzucają mojemu klientowi manipulacje przy wynikach Listy, a także przyjmowanie korzyści w przeszłości. Materiały nie dość, że zawierają nieprawdziwe i szkalujące informacje, to jeszcze były tworzone bez zadania panu Markowi Niedźwieckiemu nawet jednego pytania w celu potwierdzenia – komentuje cytowany przez Press.pl Maciej Ślusarek, prawnik reprezentujący byłego dziennikarza Trójki.

Sprawdź też: Szef Trójki chciał przeprosić Marka Niedźwieckiego, ale zarząd mu nie pozwolił

Na tym jednak roszczenie się nie kończy. Marek Niedźwiecki domaga się od TVP Info oficjalnych przeprosin za naruszenie dóbr osobistych i przekazania 10 tys. zł na rzecz Fundacji Lekarze Lekarzom.

Wieloletni prowadzący listę rozstał się z Trójką w połowie maja po głośnej awanturze wokół piosenki Kazika „Twój ból jest lepszy niż mój”. Nowy dyrektor Trójki Kuba Strzyczkowski deklaruje, że jest otwarty na powrót Niedźwieckiego do stacji, ale ten na razie nie zdecydował się na to.

Polecane

Share This