SADE PO RAZ PIERWSZY W POLSCE


2011.06.22

opublikował:

SADE PO RAZ PIERWSZY W POLSCE

Ze względu na sensacyjne recenzje i wspaniałe reakcje publiczności na niedawno zakończoną wiosenną trasę Sade ogłosiła, że powraca do Europy tej jesieni na kolejne koncerty.Nowe koncerty odbędą się w Niemczech, Szwajcarii, Danii oraz – po raz pierwszy – w Finlandii, Rosji, Polsce, Chorwacji  i Węgrzech.

Po długiej przerwie Sade powróciła na scenę minionej wiosny – zagrała dla ponad 150,000 ludzi w 21 krajach. Niezapomniane występy zespołu łączyły w sobie klasyczne brzemienia Sade z oszałamiającą grafiką Sophie Muller, dając niepowtarzalne doświadczenie koncertowe.

Podczas dwugodzinnego występu fani zabierani są na podróż przez ponadczasowe hity artystki –  od uwielbianej przez tłumy piosenki „Smooth Operator” do namiętnej bluesowej ballady „Jezebel”. Set lista zawiera także kompozycje z uznanego przez krytyków albumu „Soldier of Love”.

Pierwszy z 54 koncertów Sade w USA odbył się 16 czerwca w Baltimore. Sade podbiła Amerykę i zebrała entuzjastyczne recenzje. Fani w Ameryce i Kanadzie są podekscytowali możliwością ujrzenia Sade pierwszy raz od uznanej trasy „Lovers Live”, która odbyła się w 2001 a reakcje prasy i publiczności są doskonałe.

SADE

Znana z unikalnego i ponadczasowego brzmienia Sade w trakcie trwania swojej 27-letniej kariery odniosła ogromny międzynarodowy sukces. Od wydania debiutanckiego albumu „Diamond Life” w 1984 roku wszystkie pięć studyjnych albumów znalazło się w pierwszej dziesiątce notowania Billboardu Top 200 Album Chart. Od 1984 roku do dziś na całym świecie zostało sprzedanych 55 milionów płyt.

W tym tygodniu album „Soldier Of Love” dostał nagrodę Bestseller Empiku w kategorii Najlepszy Zagraniczny Album, wcześniej okrywając się podwójną platyną.

Album „Soldier Of Love” odniósł sukces na całym świecie. Zadebiutował w Stanach Zjednoczonych na pierwszym miejscu list przebojów i utrzymał się na nich przez trzy tygodnie. Płyta sprzedała się w dwóch i pół miliona egzemplarzy na całym świecie, osiągając status diamentowej. Podążając za tym sukcesem Sade wydała album z największymi przebojami „The Ultimate Collection” zawierający 29 znanych utworów oraz trzy nigdy wcześniej niepublikowane, m.in. remiks „The Moon and The Sky” nagrany razem z JAY-Z. Po miesiącu od wydania płyta uzyskała status podwójnej platyny.

Zespół był nominowany do nagród American Music Awards, MTV Video Music Awards, wygrał cztery nagrody Grammy, pierwszą w roku 1986 w kategorii Best New Artist, w 1994 roku w kategorii Best R&B Performance By A Duo Or Group za album „No Ordinary Love”, w 2002 roku w kategorii Best Pop Vocal Album za album „Lovers Rock”, i ostatnią  w 2011 roku w kategorii Best R&B Performance By a Duo or Group za “Soldier of Love”.

SADE W POLSCE:

11 listopada 2011

Atlas Arena, Łódź


Bilety na koncert dostępne będą w sprzedaży od jutra (22 czerwca) od 9.00 na LiveNation.pl.

Ceny biletów:

259 – niepełnosprawni

275 – trybuny, płyta tył

330 – trybuny, płyta przód

Więcej informacji na  www.sade.com

Tagi


Polecane

Share This