Saful przypomina o Międzynarodowym Dniu Pamięci o Ofiarach Holokaustu

"Przestroga przed tym, do czego może prowadzić nienawiść".


2019.01.27

opublikował:

Saful przypomina o Międzynarodowym Dniu Pamięci o Ofiarach Holokaustu

fot. P. Tarasewicz

27 stycznia od 14 lat jest obchodzony jako Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Uroczystość pokrywa się z rocznicą wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau w 1945 roku.

Wśród osób przypominających o dniu pamięci znalazł się Kamil Nożyński, czyli Saful z Dixon37. Na jego instagramowym profilu pojawiło się zdjęcie przedstawiające artystę w stroju więźnia obozu koncentracyjnego, trzymającego kartkę z hashtagiem #neveragain. – Ten dzień przypomina nam i powinien być przestrogą przed tym, do czego może prowadzić nienawiść – czytamy pod zdjęciem.

Kamil Nożyński w nowym filmie Petera Bebjaka

Fotografię wykonano podczas pracy nad filmem „Sprava” (ang. „The Report”). W międzynarodowej produkcji reżyserowane przez Petera Bebjaka Saful gra więźnia obozu koncentracyjnego.

To prawdziwa historia ucieczki z obozu Auschwitz dwóch słowackich Żydów, którzy dostarczyli dowody na to, co się dzieje za murami. Gram członka ruchu oporu w obozie, polskiego Żyda, który wraz z grupą innych pomaga Słowakom w ucieczce mówił niedawno o swojej nowej roli Saful, dodając: – Gdy przyjechałem na plan, poczułem ból, grozę i smutek, czyli to, co każdy Polak czuje, zwiedzając Auschwitz. Gdy założyłem pasiaki, czułem, że mnie kompletnie rozbroiło.

Polecane