Saful publikuje rodzinne zdjęcie i popiera stanowczy protest. „Tu chodzi o godność ludzi”


2020.10.24

opublikował:

Saful publikuje rodzinne zdjęcie i popiera stanowczy protest. „Tu chodzi o godność ludzi”

fot. Mikołaj Maluchnik

Saul na swoim Instagramie opublikował zdjęcie swojej kobiety wraz z dwójką jego synów i zamieścił poniższy opis:

Na zdjęciu Monika, Antek i Staś. Fotka z przed paru lat. Mieliśmy to szczęście że ciąże przebiegały bez zakłóceń, a chłopaki urodzili się zdrowi.

W brzmieniu obecnej ustawy antyaborcyjnej, gdyby teraz Monika zaszła w ciążę, która okazałby się zagrożeniem dla jej życia, nie mogła by jej przerwać, aby je chronić. Nie mogłaby jej przerwać, aby dalej być matką dla swoich synów. Oczywiście nie pozwolilibyśmy sobie na takie ryzyko.

Obecna ustawa nie bierze pod uwagę nie tylko cierpienia kobiet, ale również ich bliskich. Dehumanizuje ich w imię skrajnej ideologii. Na usta cisną się słowa, których tu nie napiszę, bo nie chcę ich łączyć z wizerunkiem mojej rodziny.

***** ***

Z całą mocą popieramy STANOWCZY PROTEST przeciwko obecnej ustawie antyaborcyjnej. Tu nie chodzi o światopogląd tylko o godność kobiet, o godność ludzi!

Wcześniej w podobnym tonie wypowiedzili się inni przedstawiciele rapowej sceny – m.in. Peja, Gural, Wdowa czy AdMa.

 

View this post on Instagram

 

Na zdjęciu Monika, Antek i Staś. Fotka z przed paru lat. Mieliśmy to szczęście że ciąże przebiegały bez zakłóceń, a chłopaki urodzili się zdrowi. W brzmieniu obecnej ustawy antyaborcyjnej, gdyby teraz Monika zaszła w ciążę, która okazałby się zagrożeniem dla jej życia, nie mogła by jej przerwać aby je chronić. Nie mogłaby jej przerwać, aby dalej być matką dla swoich synów. Oczywiście nie pozwolilibyśmy sobie na takie ryzyko. Obecna ustawa nie bierze pod uwagę nie tylko cierpienia kobiet, ale również ich bliskich. Dehumanizuje ich w imię skrajnej ideologii. Na usta cisną się słowa, których tu nie napiszę, bo nie chcę ich łączyć z wizerunkiem mojej rodziny. ***** *** Z całą mocą popieramy STANOWCZY PROTEST przeciwko obecnej ustawie antyaborcyjnej. Tu nie chodzi o światopogląd tylko o godność kobiet, o godność ludzi! #stopustawieantyaborcyjnej #piekłokobiet #strajk #strajkkobiet #protest

A post shared by Kamil Nożyński „Saful” (@teraz_saful) on

Polecane

Share This