Sam Fender dzieli się swoim ulubionym utworem z nowej płyty

Premiera krążka już w przyszłym tygodniu.


2019.09.03

opublikował:

Sam Fender dzieli się swoim ulubionym utworem z nowej płyty

fot. mat. pras.

Sam Fender prezentuje „The Borders” – ostatni utwór zapowiadający debiutancki album „Hypersonic Missiles”. Premiera płyty – 13 września. Artysta zdradził, że „The Borders” to jego ulubiony utwór z płyty.

Takie talenty jak Sam Fender zdarzają się niezmiernie rzadko. 25-latek pochodzący z robotniczej rodziny z północy Anglii gra każdy koncert w taki sposób, jakby miał być to jego ostatni występ. Obdarzony niezwykle mocnym wokalem i gitarą (oczywiście marki Fender), artysta jest jednym z tych oldskulowych przypadków, które wierzą w sprawczą moc muzyki.

„Hypersonic Missiles” w całości napisał, nagrał i wyprodukował płytę w samodzielnie zbudowanym garażu w North Shields, a produkcyjnie wspierał go wieloletni przyjaciel Bramwell Bronte.

Na szczególną uwagę zasługują teksty wykonawcy: pełne celnych obserwacji, społecznego zaangażowania i ważnych pytań. Sam ma wrodzony talent do prostego (nie prostackiego!) przedstawiania tematów wymagających empatycznego, pogłębionego traktowania – jak na przykład cicha epidemia samobójstw wśród młodych mężczyzn. „Nie mam odpowiedzi, tylko pytania” – oznajmia artysta w tytułowym kawałku z płyty. W piosenkach Fendera znajdziemy odzwierciedlenie obaw i rozmów świadomych obywateli globu. Frustracje, niezrozumienie, rozpacz – wszystko to, co pojawia się w konwersacjach pomiędzy przyjaciółmi w kawiarniach i pubach.

Sam Fender – „Hypersonic Missiles” – tracklista:

1. Hypersonic Missiles
2. The Borders
3. White Privilege
4. Dead Boys
5. You’re Not The Only One
6. Play God
7. That Sound
8. Saturday
9. Will We Talk In The Morning
10. Two People
11. Call Me Lover
12. Leave Fast
13. Use (live)

Polecane