sanah z kolejnym singlem zapowiadającym „Ucztę”


2022.03.22

opublikował:

sanah z kolejnym singlem zapowiadającym „Ucztę”

fot. Karol Makurat / @tarakum_photography

Zaledwie kilka dni temu poznaliśmy nowy singlowy utwór sanah z Kwiatem Jabłoni, a artystka już postanowiła sprezentować fanom kolejny! Także w duecie. Tym razem otrzymaliśmy nastrojową, liryczną kompozycję, będąca swego rodzaju hołdem dla wielkiej legendy polskiej piosenki.

„Czesława” to tytuł premierowego singla sanah, który nagrała z Natalią Grosiak – artystką znaną z zespołu Mikromusic, a także ze współpracy z Husky, czy Kanałem Audytywnym.

Jak przyznaje sanah, jedną z inspiracji do napisania utworu był także kultowy film Jean-Pierre’a Jeunet’a „Amelia” z 2001 roku z Audrey Tautou w roli głównej.

„Czesława” to trzeci singel artystki wydany w ostatnich tygodniach. Poprzednie to „Szary świat”, nagrany z zespołem Kwiat Jabłoni (taki jasny promyk światła w spowitych mrokiem niedalekiej wojny czasach) oraz „Mamo tyś płakała” – kompozycja stworzona z Igorem Herbutem. Utwory te to zapowiedzi trzeciego albumu zatytułowanego „Uczta”. Sama sanah najnowszy album opisuje jako: najważniejszy do tej pory projekt w jej życiu. Składać się na niego będzie 11 piosenek, które piosenkarka zaśpiewała w duetach ze znakomitościami polskiej sceny muzycznej.

Polecane

Share This