Sara Chmiel nową wokalistką zespołu Łzy

Spośród 650 kandydatek zespół Łzy wybrał nową wokalistkę.


2011.01.12

opublikował:

Sara Chmiel nową wokalistką zespołu Łzy

Poszukiwania nowej wokalistki trwały ponad miesiąc. Były bardzo żmudne i drobiazgowe, bo zespół był wymagający, a poprzeczka postawiona wysoko.

Zgłosiło się ponad 650 kandydatek. Wszystkie nadesłane materiały przesłuchano bardzo rzetelnie, a z wyselekcjonowaną częścią kandydatek członkowie zespołu spotkali się „na żywo” na próbach muzycznych. Wszystkie te starania zaowocowały tym, że mamy nowy głos zespołu Łzy.

Sara Chmiel – piękna dziewczyna z Podkarpacia o niesamowitym, mocnym głosie ujęła zespół swoją osobowością. Spontaniczna, radosna, energiczna, ma „to coś” co trudno zdefiniować, co powoduje, że jest „chemia” w zespole.

Premiera i debiut koncertowy nowej wokalistki miały miejsce w niedzielę 9 stycznia. Zespół wraz z Sarą pojawił się w programie Dzień Dobry TVN oraz w Teleexpresie. Natomiast pod wieczór Łzy wystąpiły na głównym koncercie XIX finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod PKiN w Warszawie.

Sara ma wykształcenie muzyczne i spory dorobek artystyczny. Jest laureatką wielu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali. Znana jest z występów w żeńskim tercecie Mocha, z którym zdobyła II miejsce w koncercie Debiutów na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2009 oraz dotarła do półfinału niedawno zakończonej III edycji programu „Mam Talent”. Sara występuje też na scenach teatrów muzycznych.

 

Już w sześcioosobowym składzie zespół intensywnie przystąpił do pracy nad swoim szóstym albumem, który pojawi się w sklepach wiosną. Równocześnie trwają przygotowania do trasy koncertowej, w czasie której publiczność będzie mogła poznać Sarę Chmiel na żywo.

Tagi


Polecane