Sarsa Markiewicz: „Mój stan zdrowia utrudnia normalne funkcjonowanie”

Artystka publikuje oświadczenie.


2014.12.07

opublikował:

Sarsa Markiewicz: „Mój stan zdrowia utrudnia normalne funkcjonowanie”

Wielka nieobecna półfinałów V edycji The Voice of Poland. Sarsa Markiewicz była jedną z głównych kandydatek do zwycięstwa, niestety wypadek wykluczył ją z dalszego udziału w programie. Artystka opublikowała oświadczenie, w którym prostuje pewne informacje pojawiające się na jej temat w mediach i przekazuje wieści o swoim stanie zdrowia. Poniżej treść oświadczenia, które publikujemy w całości zachowując oryginalną pisownię.Apeluję i żądam od mediów  sprostowania  nieprawdziwych informacji celem zaprzestania niszczenia mnie i mojej dotychczasowej pracy. Takie pomówienia i manipulacje, nie tylko w branży muzycznej, doprowadziły niejedną osobę do głębokich stanów depresyjnych i finalnie samobójstwa!

Jest mi bardzo przykro, że niektóre media podają nieprawdziwe, a tym samym bardzo mnie krzywdzące informacje na mój temat. Wbrew zaleceniom lekarza, na własną odpowiedzialność, pojawiłam się dziś na próbach do finałowego odcinka The Voice Of Poland. Niestety, pod wielkim znakiem zapytania stanął mój jutrzejszy występ. Już podczas prób zasłabłam i nie obyło sie bez interwencji sanitariusza TVOP.

Produkcja TVOP jest olbrzymim przedsięwzięciem i nie mogąc pozwolić sobie na jakiekolwiek uchybienia formalne, czy niespodziewane zajścia na planie np. zasłabnięcie podczas odcinka na żywo -dokładnie zapoznała się z dokumentacją lekarską i z moim stanem zdrowia. Z tych względów zapewniono mi dzisiaj profesjonalną opiekę.

Wszystkie pomówienia portali uderzają nie tylko we mnie, ale także w istotę całego programu. To jest bardzo przykre, że niektóre media tworząc te kłamstwa manipulują informacją i próbują robić ‘wodę z mózgu’ fanom programu. Aktualne działania mediów odczytuję jako celową chęć zniszczenia mnie – tym bardziej, że pomimo wypadku wykluczającego mnie z udziału w programie, uzyskałam największe poparcie i sympatie widzów – najwyraźniej komuś bardzo to przeszkadza, że wokalistka reprezentująca środowisko muzyki alternatywnej odniosła taki sukces w komercyjnym programie. Jak inaczej mam rozumieć te oszczerstwa i pomówienia?! Zwłaszcza, że w jedynym wywiadzie jakiego udzieliłam dla Onetu wyraźne powiedziałam, że jestem pod opieką lekarska, że uległam wypadkowi który był na tyle poważny, że uniemożliwił mi dalszy udział w programie. Czy to ma znaczenie jaki to był wypadek, w jakich okolicznościach do niego doszło? W dniu, w którym to sie wydarzyło trafiłam na oddział ratunkowy, a ktoś nieżyczliwy podał do mediów lub na swoje potrzeby przekręcił informację, że uległam wypadkowi samochodowemu – w jaki sposób miałam z oddziału ratunkowego dementować te dopowiedzenia? Kto podał taką informację do mediów skoro nie byłam to ja? Moja rodzina przesłała do produkcji programu TVOP całą dokumentację medyczną i nie pisała nic o wypadku samochodowym tylko o wypadku – nie wdając sie w szczegóły. Skąd więc wzięły sie te informacje?

Wobec tych pomówień oświadczam ponownie, iż uległam wypadkowi w wyniku którego obrażenia były na tyle poważne, że uniemożliwiały mi śpiewanie, ruch i normalne funkcjonowanie. Na dzień dzisiejszy jestem na etapie kolejnych diagnoz i konsultacji lekarskich i mój stan zdrowia utrudnia mi wciąż normalne funkcjonowanie!

Nie mam szans ani siły prowadzić walkę z ‘maszyną’, z którą nie wygram, bo ja nie potrafię działać na takich zakłamanych zasadach – wiem jednak, że fani Voica oraz ci, którzy mnie wspierali, to mądrzy ludzie i nie zasługują na takie traktowanie przez media – bo te kłamstwa obrażają i krzywdzą nie tylko mnie ale również ich. Ci ludzie pozwolili mi zaistnieć, ci ludzie wspierają mnie w sukcesach i trudnych sytuacjach zdrowotnych i są dla mnie najcenniejsi.

Ludzie, którzy mnie znają i poznali w programie wiedzą, że muzyka to całe moje życie. Do dzisiaj myślałam, że poza problemami zdrowotnymi nie istnieje siła, która może powstrzymać mnie od dzielenia się moją wrażliwością muzyczną z ludźmi – okazuje się, że tą siłą są media manipulujące informacją. A takie kłamstwa mogą doprowadzić do tragedii. Szczególnie osobę z bardzo dużą wrażliwością. Szczególnie, że poświęciłam z zaangażowaniem temu całe dotychczasowe życie. Zostałam bardzo skrzywdzona informacjami, które bezpodstawnie niszczą mnie i moją całą pracę.

Kochani proszę Was o pomoc w walce z kłamstwem i manipulacją – pokazaliście już swoją siłę w głosowaniu Onetu, czy gdy chcieliście mnie przywrócić do programu.

Proszę o udostępnianie tego oświadczenia jako sprzeciw manipulacji uprawianych przez niektóre media i przywrócenie prawdy. Wszelkie dokumenty ją potwierdzające posiadają producenci programu The Voice Of Poland.

Sarsa Markiewicz

Polecane