Sasha Baron Cohen nie tylko zagra Freddiego Mercury`ego, ale napisze też scenariusz i wyreżyseruje film


2015.03.28

opublikował:

Sasha Baron Cohen nie tylko zagra Freddiego Mercury`ego, ale napisze też scenariusz i wyreżyseruje film

Pod koniec 2013 roku poinformowano, że Sasha Baron Cohen został odsunięty od głównej roli w filmie poświęconym zmarłemu w 1991 roku Freddiemu Mercury`ego. Aktor znany m.in. z „Borata” i „Bruno” nie pasował zaangażowanym w produkcje muzykom Queen – Brianowi Mayowi i Rogerowi Taylorowi. W grudniu 2013 ogłoszono, że miejsce Cohena zajmie m.in. z „Pachnidła” i „Skyfall” Ben Whishaw. Minęło kilkanaście miesięcy i niewiele wydarzyło się w kwestii produkcji filmu, stąd wiele osób podejrzewało, że projekt upadł.

Tymczasem w sieci pojawiła się informacja o drastycznym zwrocie w sprawie filmowej biografii lidera Queen. Sasha Baron Cohen nie tylko wrócił na stanowisko osoby mającej wcielić się w rolę Freddiego, ale też awansował na scenarzystę i reżysera produkcji. Wiadomość pochodzi od managera Queen Jima Beacha, więc należy traktować ją jako wiarygodną. Nie wiadomo, na jakim etapie prac nad scenariuszem jest Cohen, stąd trudno podać nawet orientacyjny termin rozpoczęcia zdjęć.

Biograficzny film, o ile rzeczywiście powstanie, ma skupić się na okresie począwszy od wczesnych lat 70., a skończywszy na 1985 roku, czyli szczytowym okresie popularności Queen.

Polecane

Share This