„Sąsiadka myśli chyba, że sprzedaję herę” – Zbuku opowiada o trudnych relacjach sąsiedzkich


2021.02.20

opublikował:

„Sąsiadka myśli chyba, że sprzedaję herę” – Zbuku opowiada o trudnych relacjach sąsiedzkich

Foto: P. Tarasewicz / CGM.PL

W sieci pojawił się klip do premierowego kawałka Zbuka zatytułowanego „Droga sąsiadko”. Zgodnie z tytułem artysta porusza w nim wątek trudnych relacji sąsiedzkich. „Sąsiadka myśli chyba, że sprzedaję herę / Ziomy się przewijają, jakbym ciągle był dilerem” – nawija w pierwszej zwrotce Zbuku. W kolejnej słyszymy: „Sąsiadka myśli chyba, że jestem złodziejem / Bo kradzione fury ciągle wjeżdżają na teren”.

Numer powstał w czasie lockdownu, kiedy relacje sąsiedzkie nabrały nowego znaczenia, szczególnie podczas remontów generalnych czy tworzenia muzyki w domu – czytamy w opisie klipu na YouTube.

„Droga sąsiadko” to singiel zapowiadający szósty solowy krążek prudnickiego rapera zatytułowany „Człowiek”. Jego premierę zaplanowano na 30 kwietnia. W powiązanym ze Step Records sklepie Preorder.pl można już składać zamówienia na płytę, jednak tym razem to nie opolska wytwórnia będzie wydawcą materiału. „Człowiek” będzie pierwszą solową produkcją wydaną pod szyldem prowadzonego przez Zbuka labelu Young Blood. To poważna zmiana w karierze artysty i krok do przodu.

Sprawdź także: Zbuku wspomina swoją pierwszą wizytę na czerwonym dywanie

Co znajdziemy na „Człowieku”? – Z całą pewnością usłyszeć na nim można jak artysta dojrzał i ewoluował jako człowiek i raper. Jest to zdecydowana i mocno dojrzała produkcja w dorobku artysty, na której nie unika on trudnych i kontrowersyjnych tematów społecznych. Album powstawał na przestrzeni ostatniego roku. Znajdziemy na nim różnorodne brzmienia od najlepszych producentów w Polsce, do których zdążył przyzwyczaić nas już Zbuku – zapowiada wydawca. Na ujawnienie tracklisty i gości musimy jeszcze poczekać.

Po premierze ubiegłorocznego krążka „Wiem, co jest 5” Zbuku odwiedził naszą redakcję, by spotkać się z Marcinem Flintem. Poniżej znajdziecie Flintesencję z udziałem prudnickiego rapera oraz Najgorsze Pytania.

Polecane


Share This