Saszan publikuje nowy singiel i wideo


2020.04.08

opublikował:

Saszan publikuje nowy singiel i wideo

fot. mat. pras.

Saszan opublikowała tekstowe wideo do nowej piosenki „Fala”. – Mój kolejny muzyczny eksperyment. Mam nadzieję, że przypadnie wam do gustu – komentuje wokalistka, która dzień przed ogłoszeniem kwarantanny miała już zaplanowany cały plan zdjęciowy do nowego klipu, wynajęte tancerki, wybrane stylizacje i lokacje. Teledysk musiał jednak powstać w jej domu.

Do współpracy nad „Falą” Saszan ponownie zaprosiła nominowanych do tegorocznych Fryderyków – Dominica Buczkowskiego-Wojtaszka i Patryka Kumóra. Utwór „Fala” to opowieść o wewnętrznej przemianie, rozczarowaniach i nowej sile, która przychodzi zaraz po nich. Wśród głównych inspiracji do powstania utworu Saszan wymienia hiszpańską wokalistkę pop – Rosalię. – Ona niesamowicie łączy niezbyt wesołe teksty z tanecznym brzmieniem latino – zainspirowało mnie to do stworzenia utworu właśnie w tym stylu – mówi Saszan.

Razem z piosenką premierę miał również teledysk – lyric video stworzony przez Sebastiana Wełdycza, z którym Saszan współpracowała przy teledysku do piosenki „Zabierz mnie stąd”. – Przez pandemię koronawirusa plan zdjęciowy teledysku do „Fali” musiał zostać odwołany. Postanowiłam nie rezygnować z premiery utworu i zrobić klip… w domu. Przyszło nam wszystkim pracować w takich, a nie innych warunkach. Tak powstał pomysł na lyric video, który jest idealnym odzwierciedleniem klimatu piosenki – komentuje wokalistka.

Tagi


Polecane

Share This