SBB od poniedziałku w sklepach


2012.03.19

opublikował:

SBB od poniedziałku w sklepach

Zatytułowany po prostu „SBB” – album mistrzów polskiej sceny muzycznej pachnie świeżością, rozmachem, subtelnością i pomysłem. Stworzony przez duet: Józef Skrzek  – Apostolis Anthimos pokazuje, że muzycy mimo lat doświadczeń i pobytu w muzycznej rzeczywistości – ciągle zaskakują. Słuchając tego albumu unosimy się wręcz nad ziemią, porwani wspaniałymi dźwiękami. Zachwyca także oprawa graficzna płyty z ciekawą okładką – bardzo prostą, a jednak intrygującą. Autorem dzieła jest Tomasz Konior, znany polski architekt, zdobywca wielu nagród w swojej dziedzinie.

Józef Skrzeka tak podsumowuje „SBB”:  „To nasze osobiste spojrzenie na współczesność, które przejawia się w muzyce SBB. Tę płytę cechuje nowatorskie podejście, bardzo wyluzowane, z dużym smakiem, które pozwala słuchaczom na zupełnie nowy odbiór. W tej muzyce jest wiele prawdy o nas. Pokazujemy, że po latach możemy grać, a fani mogą usłyszeć nowy odcień tego, na co nas stać. Jako multiinstrumentaliści razem z Apostolisem Anthimosem uzupełniamy się, a płyta to efekt porozumienia wykonawczego. Słuchając nagranego  materiału mogę śmiało powiedzieć, że to wielkie przeżycie, wspaniała muzyka i słucha się tego z dobrym smakiem. Jeżeli podczas pracy w studio ciągle odkrywamy coś nowego – oznacza to, że jesteśmy twórczy, bowiem powielanie pewnych rzeczy jest i dla nas samych zwyczajnie nudne. Nowa płyta – nowe brzmienie, świeże, dojrzałe, ale tez spontaniczne i nasycone młodzieńczą werwą. Muzyka, która jest totalnie oderwana od cywilizacyjnej gonitwy za komercją – to prawdziwa sztuka. Po zakończeniu pracy w studio mam wrażenie, że moglibyśmy pracować  jeszcze i jeszcze… „

 

Premiera płyty już w poniedziałek 19 marca! Zapraszamy do dobrych sklepów muzycznych!

Tracklista:

1. Piwnica

2. Niemen

3. 74

4. Bunkry Wiedeńskie

5. Zwątpienie Lakisa

6. Aries

7. Urodziny w Roskilde

8. Rozstanie

9. Ameryka

10. Nowy Wiek

11. Lot nad Chicago

12. Seged

13. Memento

14. Muzy

15. Zaufani

16. Requiem

 

Przypomnijmy, że SBB rusza w trasę koncertową po największych miastach Polski, podczas której premierowo, w wersji „na żywo” będzie można usłyszeć utwory z nowego krążka!

SBB

Multiinstrumentaliści na czterech koncertach!

 

29.03 kino Rialto Katowice

30.03 klub Stoodoła Warszawa

31.03 klub Bluenote Poznań

01.04 klub Firlej Wrocław

 

Początek koncertu: godz. 20:00

Otwarcie bramek:   godz. 19:00

 

Bilety w cenie: w przedsprzedaży / w dniu koncertu

 

Katowice

miejsca siedzące – 50 / 60 zł

stojące – 40 / 50 zł

 

Warszawa

miejsca siedzące – 60 / 70zł

stojące – 50 / 60 zł

 

Poznań

miejsca siedzące I kategoria – 50 / 60 zł

miejsca siedzące II kategoria – 45 / 55 zł

stojące – 40 / 50 zł

 

Wrocław

stojące – 50 / 60 zł

 

Bilety już w sprzedaży!

Polecane

Share This