SBTRKT (dj set) i Koreless w Warszawie


2013.02.02

opublikował:

SBTRKT (dj set) i Koreless w Warszawie

Podczas Warsaw Winter Music Festival będzie można zobaczyć SBTRKT (dj set) i Koreless. Line up festiwalu z dnia na dzień prezentuje się coraz lepiej, a to – jak zapewniają organizatorzy – jeszcze nie koniec…

SBTRKT (dj set)

SBTRKT rozpoczął swoją przygodę jako DJ w londyńskim klubie „Plastic People”. Zdobył popularność dzięki remiksom piosenek takich artystów jak: Radiohead czy Mark Ronson. W 2011 roku wydał swoją pierwszą płytę SBTRKT, która przyniosła mu sporą popularność na scenie dubstepowej. „Większość moich pomysłów powstaje w nocy”, tłumaczy SBTRKT. „Późno w nocy gdy wszystko cichnie – to jest atmosfera w której urodziła się większość nagrań, dla mnie to jest wytłumaczenie tego dźwięku”.

Pisanie, nagrywanie i wydawanie muzyki nie jest dla SBTRKT niczym nowym. Wydał mnóstwo utworów dla Brainmath, Numbers, Ramp, Monkeytown, teraz labelu Young Turks. Pracował nad interpretacjami zespołów Radiohead i Goldie, miksuje Modeselektora. Jego znakiem rozpoznawczym są różnokolorowe maski plemienne, za którymi ukrywa się podczas swoich występów.

Nazwa „SBTRKT” odnosi się również do duetu, który tworzy właśnie Aaron Jerome oraz Sampha. Podczas ich występów na żywo Jerome gra na perkusji i obsługuje elektronikę, a towarzyszący mu Sampha – śpiewa i gra na instrumentach klawiszowych. Brytyjska wokalistka Jessie Ware występuje gościnnie w ramach koncertów grupy oraz uczestniczy w jej nagraniach.

KORELESS

Dorastał w Walii, obecnie mieszka w Glasgow. Koreless zajmuje się muzyka od 9 roku życia. Zainspirowany przez artystów jazzowych, takich jak John Coltrane, odkrył muzykę elektroniczną i stworzył Koreless w 2008 roku.

Od początku 2010 roku Koreless znalazł wsparcie Jamie XX, Jacques Greene, Sepalcure, Mark Pritchard i Mount Kimbie. BBC określiło go jako „warty zobaczenia w 2011”. Znany z muzyki emocjonalnej o czym będzie można się przekonać podczas Warsaw Winter Music Festival.

Start 22.02.2013 (piątek) o godzinie 17.00

wystąpią m.in.: Sofa, The &, Projekt NOD, XXANAXX, Lanbery,
dj-e: Adam Bekett, Flirtini, Hungry Hungry Models, I Say Mikey,
Kovvalsky.

23.02.2013 (sobota)

start godzina 15.00

wystąpią m.in.: Skinny Patrini, Olivia Livki, By Proxy, Dance
Dance (Games People Play), Last Blush, Boy Division, Boogie, Panda,
Jealo, Kocurr.

Nazwiska kolejnych artystów poznamy wkrótce.

Ceny biletów:

bilet jednodniowy:

80 zł – do 1.02.2012

100 zł – od 2.02.2013 do 21.02.2013

120 zł – w dniu wydarzenia

bilet dwudniowy:

120 zł do wyczerpania puli

200 zł – w dniu wydarzenia

Miejsce imprezy: Soho Factory, ul. Mińska 25, 03-808 Warszawa

Polecane

Share This