Scena Spoken Word na FreeFormFestival


2012.10.04

opublikował:

Scena Spoken Word na FreeFormFestival

Spoken Word to autor i jego tekst. Spoken Word to bezpośrednia konfrontacja twórcy z publicznością. Spoken Word to poezja. W Polsce Spoken Word zaistniał dzięki slamom poetyckim skrzyżowaniu poezji i performance’u, stawiającemu na pierwszym miejscu kontakt poety z ludźmi, którzy słuchają jego wierszy. Spoken Word przywędrował do nas z zachodu, żeby odświeżyć skostniałe podejście do literatury i ożywić scenę poetycką.

KUP BILET NA FREEFORMFESTIVAL:

W tym roku FreeFormFestival (12-13 października, Soho Factory, Warszawa) po raz drugi zaprezentuje artystów na scenie Spoken Word. Partnerem i współorganizatorem sceny Spoken Word jest British Council. Artyści zagraniczni, którzy zaprezentują się na scenie:

Salena Godden – brytyjska poetka, która ma jamajskich przodków. Mieszka w Londynie. Jej opowiadania i wiersze zostały opublikowane na łamach licznych czasopism i antologii. Nagrywała i występowała z wieloma gwiazdami wytwórni Ninja Tune.

Adam Kamerling – brytyjski poeta i raper, zaczynał na scenie hip-hopowej w Brighton. Od 4 lat występuje jako slamer w Wielkiej Brytanii i na świecie. Jest zdobywcą kilku tytułów m.in.: UK Slam Champion 2012, Hackney Slam Champion 2011 i wielu innych.

Polską scenę slamową reprezentować będą:

Mateusz Andała – poeta, uczestnik i zwycięzca wielu slamów. Publikował w prasie i internecie. Nominowany do nagrody głównej w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Jacka Bierezina w 2010 roku.

Kuba Przybyłowski – dziecko stanu wojennego, niedoszły aktor, piosenkarz, syn konika polnego, pisze wiersze, prozę, recenzje, spisuje wywiady, był wydawany i publikował w pismach, wygrywał konkursy.

Wojtek Cichoń – slamer, raper, poeta, organizator imprez spoken word m.in. festiwalu Spoke`N`Word. Od 2003 roku prezentuje swoją twórczość na scenach Polski i całego świata. W 2012 roku wydał pełnowymiarową płytę ze swoimi utworami spoken word zatytułowaną „Działa Zabrane”.

Tadek Teleżyński – przez miesiąc studiował matematykę. Przez semestr studiował polonistykę. Ostatnie 3 miesiące spędził w Londynie. W grudniu skończy 21 lat. Radek Jakubiak. Lubi slamować. Dlatego to robi. Lubi Kraków. Dlatego tam mieszka. Psycholog z wykształcenia. Też lubi.

Weronika Lewandowska. Jej wiersze są ponad barierami języka. W 2006 roku dowodniła to na International Slam!Revue w Berlinie, kiedy pierwszy raz rozbujała i zahipnotyzowała zagraniczną publicznością. Od tamtej pory zaprezentowała swoje melodyczne, słowiańskie wiersze w prawie całej Europie.

Natalia Malek – poetka i tłumaczka. Debiutowała tomikiem poezji „Pracowite popołudnia”. Prowadzi profil autorski na literackie.pl. Publikuje papierowo i internetowo, przygotowuje drugą książkę. Stypendystka m.st. Warszawa. Mieszka w Warszawie i w Redzie.

Roman Boryczko – występował na scenach spoken word za krajem i w granicach zdrowego rozsądku. Obecnie pisze impresje kolekcji galerii Bunkier Sztuki w Krakowie i tam też mieszka; w kawalerce, nie w bunkrze. „Tak wygląda niebo, a tak samochód. Końcem roku/ książka ma kilkaset stron, a ten który ją czytał idzie/ pieszo po tytoń na stację paliw. Na imię mu Roman.”

Polecane

Share This