Scott Weiland & The Wildabouts na koncercie w Polsce


2015.05.28

opublikował:

Scott Weiland & The Wildabouts na koncercie w Polsce

Scott Weiland, wieloletni lider Stone Temple Pilots i wokalista grupy Velvet Revolver, przyjedzie do Polski ze swoim nowym zespołem The Wildabouts.

Pomimo ogromnego sukcesu zespołu, albumów i muzyki, Stone Temple Pilots oficjalnie rozpadło się około 2001 roku z powodu kontrowersji wokół Weilanda, jego problemów z narkotykami i licznymi odwykami.

W tym samym czasie byli członkowie Guns N` Roses, Slash, Duff McKagan i Matt Sorum, szukając artystów do swojego nowego projektu od razu przyjęli na pokład Weilanda. Nowo powstały hard rockowy zespół Velvet Revolver okazał się bardzo popularny, zdobywając podwójną platyną w USA i Grammy w kategorii Best Hard Rock Performance w 2005 roku. Weiland pozostał w zespole do 2008 roku.

Po rozstaniu z Velvet Revolver Scott Weiland wrócił w 2008 do Stone Temple Pilots. Prace nad jego solowym albumem zbiegły się z letnią trasą zespołu STP, z którym zagrał 65 koncertów w samych Stanach Zjednoczonych. Następne kilka lat Weiland poświęcił na solową twórczość i jego nowy muzyczny projekt z zespołem Wildabouts, z którym w 2013 roku zagrał na trasie Purple at the Core. Projekt stał się teraz jego priorytetem.

Weiland pozostał dominującą siłą w muzyce rockowej i udowodnia, że jego twórczość wciąż jest bardzo silna i potężna. Niepowtarzalny styl muzyczny Scotta Weilanda i The Wildabouts będziecie mogli usłyszeć na żywo już 18 września w warszawskiej Proximie.

Scott Weiland & The Wildabouts

18 września 2015

Klub Proxima, Warszawa

Bilety od 90 PLN dostępne od piątku 29 maja od 9:00.

Polecane

Share This