Sean Carney z zespołem oraz Omar Coleman w Polsce


2012.04.23

opublikował:

Sean Carney z zespołem oraz Omar Coleman w Polsce

Kolejna odsłona cyklu Warsaw Blues Night będzie stała pod znakiem klasycznych bluesowych brzmień na najwyższym światowym poziomie, którymi uraczą nas goście prosto z Chicago. 7 maja w Hybrydach po raz pierwszy w Polsce na jedynym koncercie wystąpią rewelacyjny gitarzysta Sean Carney z zespołem oraz wirtuoz harmonijki ustnej Omar Coleman.

To nie przypadek, że kariera Seana Carney’a w ostatnich kilku latach rozwija się niezwykle dynamicznie. Jego intensywna współpraca z największymi w bluesie (m.in.: Duke Robillard, Charlie Baty, Charlie Grey, Willie Pooch) oraz występy na najznamienitszych festiwalach na świecie sprawiły, że należy on do grona najpopularniejszych gitarzystów współczesnej amerykańskiej sceny bluesowej.

Przypadkiem również nie jest też jego triumf w najbardziej prestiżowym konkursie bluesowym na świecie czyli International Blues Challenge w Memphis w roku 2007, gdzie również zdobył nagrodę The Albert King Best Guitarist.

Carney podziwiany jest za swój gitarowy styl, nienaganny, ujazzowiony, ale potrafiący też pokazać agresywniejsze oblicze. Niewątpliwie atutem jego muzyki są wpływy Luthera Allisona, Duke’a Robillarda, T-Bone Walkera czy Alberta Collinsa, które połączone z wirtuozerią Carney’a tworzą elektryzującą bluesową mieszankę, porywającą publiczność na największych festiwalach na świecie. Sławę przyniósł mu również jego autorski projekt charytatywny Blues For A Cure, w ramach, którego poprzez liczne koncerty i sprzedaż płyt zdobył ponad 50000 dolarów na pomoc potrzebującym.

Niespodzianką warszawskiego koncertu będzie gościnny występ wirtuoza harmonijki ustnej, ucznia Billy Branch’a – Omara Colemana. Ten 38-letni muzyk zaliczany jest do czołowych instrumentalistów współczesnej chicagowskiej sceny bluesowej. Stale koncertuje w Chicago w najsłynniejszych klubach i z najznamienitszymi muzykami jak Buddy Guy, Billy Branch czy Dave Specter. Od kilku lat wpółpracuje też z Seanem Carney’em, czego efektem jest ich wspólna tegoroczna płyta pt. „Very Lucky Man”

Wieczór rozpocznie muzyczne spotkanie z mistrzem akustycznych klimatów Romkiem Puchowskim, muzykiem harmonijnie łączącym w swej twórczości tradycję i awangardę. Na co dzień ten wszechstronny artysta stoi na czele alternatywnego zespołu Von Zeit, ale równocześnie od wielu lat jest uważany za wybitnego, jeśli nie najwybitniejszego polskiego gitarzystę nurtu akustycznego. Sam swoją muzykę nazywa alternatywnym bluesem. Inspirują go zarówno korzenni mistrzowie jak Robert Johnson, czy Mississippi John Hart, jak i Beck, Violent Femmes, Sonic Youth, The Residents, Wim Mertens czy Philp Glass. Gra na gitarze Dobro, na gitarze akustycznej i na basie, jest miłośnikiem techniki slide.

więcej informacji: www.blues.waw.pl

Polecane

Share This