Sebastian Fabijański: „Pojechałbym po bandzie ale leżących bić nieładnie”


2020.03.24

opublikował:

Sebastian Fabijański: „Pojechałbym po bandzie ale leżących bić nieładnie”

“Jason Bourne” jest trzecim singlem zapowiadającym debiutancki album Sebastiana Fabijańskiego. Autor wprowadza w świat “Jasona” następująco: “Ten kawałek jest dla mnie szczególnie istotny. Ze względu na treść. Ciekawość i ekscytacja miesza się ze strachem, bo w jednym kawałku powiem o sobie więcej niż we wszystkich wywiadach razem wziętych.” Teledysk, który powstał do utworu jest dziełem ręki samego artysty – począwszy od scenariusza, na reżyserii kończąc. Za produkcję muzyczną odpowiada LOAA. Miks i mastering to dzieło DJ Haem’a. Równolegle informujemy, że ze względu na trudną sytuację w kraju jesteśmy zmuszeni przesunąć premierę albumu “Primityw” na 18 września 2020.

Sebastian Fabijański o albumie “Primityw”: „Jestem bezczelny, więc bezczelnie sam sobie nadałem prawo do tego, żeby wreszcie wydać album. „Wreszcie” bo robiłem rapy od 17 roku życia. Ta muzyka to pierwsza miłość, więc to materiał który, powstał z czystej, niczym nieskalanej potrzeby serca. Nie będę nikogo przepraszał, że miałem tyle szczęścia, że poznałem Adama Ostrowskiego, któremu niewątpliwie zawdzięczam, że ukazuje się mój debiutancki krążek. Wielu pewnie ma z tym problem, że w ogóle aktor wziął się za rap, ale na szczęście to nie mój problem, bo ja nie podpisałem umowy na wyłączność z aktorstwem. Z rapem też nie. Kim ja wobec tego jestem, chciałoby się zapytać? Pewnie po prostu „artystą”, ale to chyba zbyt pretensjonalne i nobliwe. Zostańmy przy tym, że jestem człowiekiem uzależnionym od artystycznego ryzyka i tą płytą karmię swój nałóg. Karmię też swoją potrzebę wolności. Co tu dużo gadać, potrzebuję tej muzyki, potrzebuję pisać, potrzebuję stać za mikrofonem, ale pytanie, czy ta muzyka potrzebuje mnie? Pożyjemy, zobaczymy.”

SEBASTIAN FABIJAŃSKI

Ceniony i popularny aktor filmowy. Absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie. W 2014 roku otrzymał nagrody za najlepszy debiut aktorski za role w filmach „Jeziorak” i „Miasto 44” na 39. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Za te same role otrzymał również Tarnowską Nagrodę Filmową. Popularność przyniosły mu seriale: „Pakt” i „Belfer”. Można go było zobaczyć w produkcjach „Kamerdyner” w reżyserii Filipa Bajona,  „Misja Afganistan” w reżyserii Macieja Dejczera, „Jeziorak” w reżyserii Michała Otłowskiego, „#Wszystko Gra” w reżyserii Agnieszki Glińskiej, „Panie Dulskie” w reżyserii Filipa Bajona czy „Pitbull” i „Niebezpieczne kobiety” w reżyserii Patryka Vegi. Niedawno weszły do kin filmy, w których zagrał główną rolę: „Mowa ptaków” w reżyserii Xawerego Żuławskiego oraz „Legiony” w reżyserii Dariusza Gajewskiego, za które dostał nagrodę przyznaną na Forum Kina Europejskiego Cinergia. Udzielił również swojego głosu Finnowi w polskiej wersji językowej „Gwiezdnych wojen: Przebudzenia Mocy”. Ostatnio zagrał w filmie „Psy 3. W imię zasad” w reżyserii Władysława Pasikowskiego.

Polecane

Share This