„Sen na jawie” – nowy singiel Pawła Tura


2020.06.26

opublikował:

„Sen na jawie” – nowy singiel Pawła Tura

fot. mat. pras.

W sieci pojawił się teledysk do premierowej piosenki Pawła Tura. Singiel „Sen na jawie” to druga muzyczna odsłona debiutanckiej płyty artysty, która ukaże się we wrześniu 2020 roku. Reżyserem klipu jest Sebastian Weldycz. Popowy singiel wpisuje się w rytm letniego rozluźnienia i zabawy.

Zależało mi na tym, aby drugi singiel mocno wpisywał się w klimat letniego chilloutu i budził przyjemne skojarzenia. W kompozycji pojawiła się nawet gitarowa solówka, która nawiązuje do latynoskich brzmień – mówi Paweł Tur. Pierwszy singiel „Tanki” został bardzo ciepło przyjęty przez słuchaczy, a youtubowy licznik wskazuje na niemal 1,5 miliona odsłon.

Zanim Paweł zdecydował się na solową karierę, przez wiele lat był liderem rockowego bandu Centrala57, z którym wydał dziewięć płyt i koncertował w całej Polsce. Jak sam przyznaje: – Od dawna czuję, że scena to moje miejsce. Kocham emocje, które wiążą się z graniem na żywo – chciałbym się nimi dzielić i uwalniać jak najwięcej endorfin.

Paweł szuka w muzyce różnorodności, emocji i energii. Gitara to dla niego najważniejszy instrument: Muzyka to ja, ja to gitara – mówi o sobie Paweł. Gitara też dominuje w jego piosenkach. Ma rozległe zainteresowania muzyczne – zaczynając od Franka Sinatry, Tadeusza Nalepy, przez Andrzeja Zauchę, Klausa Mitffocha, czy The Cure i Pink Floyd.

Polecane


Share This