Sensacyjny gość Maty na SB FFestivalu


2020.01.31

opublikował:

Wszyscy reprezentanci SBM Labelu oraz ich goście – Szpaku, OKI, Major SPZ i Deys – tak przedstawiał się line-up trwającej w COS Torwar czwartej edycji SB FFestivalu. Na zgromadzoną w warszawskiej hali publiczność czekała jednak jeszcze sensacyjna niespodzianka. Ci, którzy śledzą media społecznościowe Kayah już kilka godzin temu wiedzieli, że artystka wystąpi dziś jako gość specjalny Maty. Pozostali musieli się poważnie zdziwić, kiedy jedna z najsłynniejszych polskich wokalistek pojawiła się na scenie, by wesprzeć Matę w „Prawym do lewego”.

Wspólny występ jest idealnym zwieńczeniem sytuacji sprzed kilku miesięcy, kiedy to „Prawy do lewego” Maty zniknął na pewien czas z YouTube’a w związku z podejrzeniem naruszenia praw autorskich. Raper musiał zwrócić się wówczas do Kayah i Gorana Bregovicia z prośbą o zgodę na wykorzystanie motywu z ich przeboju. Kayah nawiązała do tej sytuacji, komplementując Matę po premierze „Patointeligencji”.

Kiedyś MATA spytał, czy może wykorzystać w swoim utworze motyw „prawy do lewego” i już wtedy jego twórczość zrobiła na mnie duże wrażenie… Ale po tym nagraniu już wiem, że mamy do czynienia z geniuszem… Bardzo to smutne, bardzo to prawdziwe… I genialnie wykonane! Wielki talent! Kłaniam się w paspisała wówczas artystka.

Fragmenty występu Kayah i Maty znajdziecie na Instastory SBM Labelu.

Polecane

Share This