ShataQS – „Die Free” (wideo)


2014.07.03

opublikował:

ShataQS – „Die Free” (wideo)

Utwór „Die Free” formacji ShataQS, do którego zrealizowany został pierwszy teledysk, opowiada o jednych z najistotniejszych i najpoważniejszych problemów obecnego świata. Nieświadomość braku wolności, która wprawia w ruch potężną, globalną maszynę niewolnictwa. Wielkie korporacje niczym wiecznie nienasycone lwy wysysające z człowieka resztki wiary i nadziei na lepsze jutro. Globalna plaga raka, żądza pieniądza, głupota i brak poczucia samorealizacji błyskawicznie rozprzestrzeniają się w świecie, wielkimi krokami prowadząc do upadku człowieczeństwa. Wyśpiewane zdania „Ile jeszcze trzeba, by wreszcie stanąć do walki w imię ważnych spraw”, „Czas zacząć myśleć samodzielnie”, „Będę tym, kim chcę być, nawet jeśli miałoby to kosztować mnie życie, umrę jako wolny człowiek” to tylko niektóre z wielu haseł pojawiających się w przepełnionym emocjami utworze „Die Free”.

Teledysk do tak potężnego w przesłaniu utworu był dość dużym wyzwaniem, którego podjął się młody artysta, reżyser Michał Jagiełło. Historia jest prosta lecz niełatwa do zrealizowania. Przedstawia grupę rebeliantów, którzy w niecodzienny sposób starają się obudzić w ludziach chęć własnego, niezależnego myślenia. Powołują do tego osobę, która ma ich poprowadzić. Ktoś wyżej postawiony, posługuje się siłą, aby przerwać ten proceder.

{sklep-cgm}

Prace do teledysku trwały kilka tygodni. Do realizacji zdjęć kaskaderskich zaangażowana została grupa „Prime Fury” pod przewodnictwem Macieja Kwiatkowskiego, która wcieliła się w role antyterrorystów. Role rebeliantów odegrali sami członkowie zespołu. W klipie pojawiają się znaczące symbole wolności, takie jak chociażby kwiat lotosu zamknięty w głównym generatorze, który ma na celu tchnąć życie w głównego przedstawiciela rebeliantów, wybudzanego ze śpiączki.

Zdjęcia kręcone były w starym młynie, w małej miejscowości Byczeń niedaleko Kamieńca Ząbkowickiego. Przygotowaniem scenografii oraz plastycznymi rozwiązaniami dekoracji zajęła się artystka ShataQS. Miejsce jednakże nie wymagało wielkiej charakteryzacji, gdyż samo w sobie stanowiło idealną scenografię do klipu.

Polecane

Share This