Shrinebuilder – amerykańska metalowa supergrupa w listopadzie w Polsce


2010.08.31

opublikował:

Shrinebuilder – amerykańska metalowa supergrupa w listopadzie w Polsce

Przed nami występ Shrinebuilder – amerykańskiej metalowej supergrupy! Formacja wystąpi 13 listopada w poznańskim Eskulapie.

Shrinebuilder to wspólny projekt prawdziwych gigantów metalowej sceny! Grupę tworzą: Scott Kelly z Neurosis (gitara), Scott „Wino” Weinrich z Saint Vitus, The Obsessed, Spirit Caravan i The Hidden Hand (gitara), Al Cisneros z Om i Sleep (bas) oraz Dale Crover z The Melvins i Altamont (perkusja)! Wszyscy czterej muzycy poza graniem na instrumentach sprawują funkcje wokalistów! Początek supergrupy sięga roku 2006, gdy Scott Weinrich zaproponował Alowi Cisnerosowi stworzenie nowej formacji. Poprzednikiem Dale`a Crovera był Chris Hakius z grupy OM, który w 2008 roku zdecydował się przejść na muzyczną emeryturę. 

Pierwszy, niezwykle długo przygotowywany na próbach, lecz nagrany w ciągu trzech dni, album Shrinebuilder ukazał się w 2009 roku. Krytycy przyjęli go niezwykle entuzjastycznie podkreślając, że stanowi on doskonałe podsumowanie kariery udzielających się na nim artystów! „To prawdziwa śmietanka doom metalu!” – pisał jeden z dziennikarzy. Także publiczność powitała albumowy debiut grupy Shrinebuilder niezwykle ciepło.

Prawdziwa siła grupy ujawnia się jednak dopiero podczas występów na żywo. W listopadzie przekona się o tym polska publiczność…

Już wkrótce do sprzedaży trafią bilety na ten koncert.

Polecane

Share This