Sidney Polak o współpracy z Pezetem

W swojej ostatniej audycji Sidney Polak rozlicza się ze współpracy z Pezetem przy okazji albumu "Radio Pezet". Przy okazji poznaliśmy nieznany utwór z tej płyty.


2012.12.29

opublikował:

Sidney Polak o współpracy z Pezetem

W piątek, 28 grudnia, miała miejsce ostatnia audycja Sidneya Polaka w Radiu Roxy. Z tej okazji producent postanowił zdradzić kilka szczegółów dotyczących współpracy z Pezetem przy okazji albumu „Radio Pezet”. O tym, że istnieje konflikt między tymi artystami, wiadomo od okolic premiery krążka. Dotychczas jednak znaliśmy wyłącznie perspektywę Pezeta. Teraz przyszła pora na opinię perkusisty T.Love.

W audycji, której możecie posłuchać poniżej, Sidney opowiadał o początkach współpracy i dalszych trudnościach związanych z nagrywaniem „Radia Pezet”. Pojawiło się kilka nieznanych szczegółów. Zdaniem Polaka:

– Pezet zrezygnował ze znajomości z Kamilem Bednarkiem po tym, jak się okazało, że wieść o ich współpracy została źle przyjęta przez środowisko hip-hopowe;

– pierwsze utwory na „Radio Pezet” powstawały już w 2009 roku („m.in. „P-Z”);

– album trafił później na półki sklepowe, ponieważ Pezet pomagał Małolatowi, będącemu w kłopotach finansowych, w tworzeniu wspólnej płyty;

– Pezet bardzo często z powodu libacji nie pojawiał się na sesjach nagraniowych i nie miał czasu na pisanie tekstów;

– Pezet pisał sponsorowane wersy (m.in. te o J&B).

Koniec końców, Polak stwierdził, że nigdy jeszcze nie spotkał tak niepoważnego artysty jak Pezet.

W audycji poleciał także niepublikowany dotąd utwór Pezeta i Sidneya z brytyjską gwiazdą rapu, Kano:


Polecane