Siedem nowych zespołów na Seven Festival


2010.05.25

opublikował:

Siedem nowych zespołów na Seven Festival

Mylili się ci, którzy myśleli, że już wiedzą wszystko o nadchodzącym wielkimi krokami Seven Festival. Oprócz ogłoszonych wcześniej gwiazd, wśród których są między innymi Sepultura, Lacrimosa, The Legendary Pink Dots, Coma czy Hey, na scenie pojawią się również Australijczycy z The On Fires oraz Normalsi, Time To Express, Nook, Seven Nation Army, Transsexdisco i Kuśka Brothers z kraju.

The On Fires 

Zespół  The On Fires (wcześniej znany jako Asleep in the Park)  ze swoją dynamiczną muzyką potwierdza powszechną opinię, że Australia jest kontynentem, gdzie wciąż powstają nowe formacje rockowe na światowym poziomie.  Sami siebie określają jako „powstałe z miłości bękarty The Sex Pistols i The B52s”. Ich muzyka stylistycznie nawiązuje do klasycznego punk-rocka, ale jednocześnie czerpie ze współczesnych inspiracji indie-rocka.

Zadebiutowali w 2004 r. albumem „Sky Caves In”. Do tej pory wydali cztery albumy. Ostatni, „Betrayer” ukazał się na początku tego roku.

Normalsi

Łódzka grupa istnieje ponad 10 lat. Ma na swoim koncie trzy studyjne rockowe płyty i koncertowe DVD, będące odzwierciedleniem wielu zagranych koncertów. Zespół doczekał się dobrych recenzji w Gazecie Wyborczej i Teraz Rocku. Lider zespołu, Piotr Pachulski tak mówi o swoim zespole: „Nasze teksty i muzyka to rzeczy osobiste, ale tylko w ten sposób – poprzez opisanie przeżyć trudnych, często bolesnych, ale prawdziwych, możemy dotrzeć do słuchaczy nie okłamując ich. Liczy się wysiłek włożony w tę pracę, czyli proces twórczy i efekt końcowy, zawarty w formie muzycznego przekazu. A przede wszystkim odbiór, w naszym przypadku również zmuszający do wysiłku.

Time To Express

Zespół został założony jesienią 2005 roku w Kołobrzegu. Ich pierwsza płyta, zatytułowana „Traffic Life”, ukazała się w maju 2009 roku i zostało dobrze przyjęta. Obecnie grupa pracuje nad nowym materiałem.

Muzyka Time To Express  to melodyjny rock , który wyróżnia charakterystyczny głos wokalisty – Tomasza Skierczyńskiego. Ich piosenki często z romantyczną aurą, zawsze brzmią współcześnie. Właśnie o takiej muzyce zwykło się mówić, że jest „na czasie”. Część z nich śpiewana po polsku, część po angielsku i trudno stwierdzić, w którym języku zespół wypada lepiej.

Nook

Nook istnieje od półtora roku. Muzyka grupy jest mocno eklektyczna, od progresywnego rocka, przez metal, funk i rap, po jazz i fusion. Zespół śmiało eksperymentuje z łatwością poruszając się w różnych stylach rocka, wskazując na Mars Voltę, Radiohead i Porcupine Tree jako swoich ulubieńców.  W czerwcu ukaże się ich debiutancki krążek „The Stand”.

Transsexdisco

Transsexdisco to laureat Grand Prix konkursu ubiegłorocznej edycji festiwalu. Na liście trofeów grupa ma liczne wyróżnienia na konkursach i przeglądach muzycznych od Warszawy po Olsztyn. Zespół jest przed oficjalnym debiutem płytowym. Dotychczas zarejestrował kilka materiałów demo i nakręcił dwa teledyski.

Seven Nation Army

Seven Nation Army to wschodząca gwiazda polskiego rocka.. Ich muzyka to kombinacja ciężkich gitar, miękkich głosów kobiecych i wpadających w ucho melodii. W marcu 2007 zespół wydał  pierwszą płytę demo zatytułowaną „White Demo”. W maju 2009 niezależna wytwórnia  Big Blue Records zdecydowała się podpisać z nimi  kontrakt.  Finalną produkcją nagrań zajmuje się CJ Devillar, amerykański producent, który pracował m.in. z Michaelem Jacksonem,  zespołami Van Halen, Judas Priest.  Latem zespół będzie promował swój debiutancki materiał.

Kuśka Brothers

Zespół pochodzi z Olsztyna. Ich muzyka to bezpretensjonalne połączenie melodyjnego punk rocka, przewrotnych tekstów i szczerego scenicznego rozbisurmanienia. Najmocniejszą stroną grupy są koncerty. Specyficzny klimat i kontakt z publicznością powodują, że występy Kuśka Brothers to bardziej otwarte happeningi niż konwencjonalne koncerty rockowe. W  2006 roku wydali swój debiutancki album „Będzie gorzej…”. Planowana na jesień 2010, kolejna płyta, w związku obecną sytuacją ekonomiczną kraju, będzie prawdopodobnie nosić tytuł „A nie mówiliśmy…?”

Seven Festival odbędzie się w dniach 8 – 11 lipca 2010 w Węgorzewie.

W tegorocznej edycji wystąpią m.in. Sepultura, Lacrimosa, The Legendary Pink Dots, a także polskie rockowe gwiazdy Hey, Coma, Closterkeller. Dla fanów ciężkiego rocka zagrają Vader i Hunter. Pierwszy raz w Węgorzewie zagra Lipali.

W hołdzie Joy Division specjalny program przygotuje supergrupa Heart & Soul, złożona z gwiazd alternatywnego rocka. Ponadto pojawią się Strange Attractor, Tides From Nebula, California Stories Uncovered, Klimt, Hurt, Sztywny Pal Azji i Koniec Świata.

Polecane

Share This