Sierpniowe koncerty w KontenerART


2012.07.14

opublikował:

Sierpniowe koncerty w KontenerART

01.08.2012. g.20:30

YUCATAN (UK)

Yucatan jest znany z epickich koncertów, które zachwycają mocnymi motywami instrumentalnymi, gwałtownymi chórami a jednocześnie delikatnymi melodiami smyczkowymi i zapierającymi dech w piersiach liniami wokalnymi.  Zespół wykonuje materiał w ich narodowym języku walijskim, kojarzący się polskim słuchaczom z mową islandzką.

 

Yucatan nagrał swój debiutancki album w górach Snowdonia a jego mastering miał miejsce w studiu Sigur Ros w Islandii.  Album otrzymał uznanie publiczności oraz mediów. Przez Huh Stephens z BBC Radio One uzyskał określenie „zachwycające dźwięki ze szczególnego miejsca”.

Występując na wielu festiwalach oraz koncertując po Wielkiej Brytanii promowali Enlli, swoją EPkę wydaną na winylu która wyprzedała się do ostatniego egzemplarza. Zespół dorocznie organizuje wielokrotnie nagradzany Gwyl Gardd Goll (Festiwal Tajemniczych Ogrodów), który prezentuje innowacyjną muzykę na terenach urzekających walijskich parków.

 

Yucatan nagrał właśnie kolejny album na małej walijskiej wyspie Nys Eolii i ma zamiar obszernie koncertować w 2012 by prezentować nowy materiał z tej płyty. 

 

23.08.2012. g. 20:30

Striving Vines (DK)

Tworzą swój własny muzyczny wszechświat. Zespół Striving Vines, założony w duńskim Aarhus, to piątkamuzyków, którzy prezentują lekki, słodko-gorzki indie rock. Czasem przebłyskuje z niego Iron & Wine, czasem słychać dalekie echa Travis, nie brakuje brzmień inspirowanych The Cure. Muzyczna mieszanka Striving Vines brzmi jakby każdy z utworów żył własnym życiem i wypełniał przestrzeń niepowtarzalną melodią.

Czwórka muzyków podbija serca duńskiej publiczności już od 2006 roku. W 2010 światło dzienne ujrzał debiutancki album Striving Vines „Can’t Win Them All”. Płyta została ciepło przyjęta przez duńskich krytyków, a magazyn muzyczny Gaffa napisał o Striving Vines: „Rzemiosło singer-songwriter, a przede wszystkim wokale – to niewątpliwie najmocniejsze strony Striving Vines. Jest to zespół z ogromnym potencjałem, którego poczynania warto śledzić z uwagą”.

Grupa dała się poznać publiczności,koncertując na potęgę od wydania debiutanckiej płyty. Muzyka Striving Vinesjest na tyle różnorodna, że znajdzie się w niej zarówno coś dla fanów rock’a i gitarowych klimatów, jak również coś dla entuzjastów stylu singer-songwriter. Niebanalne teksty, śpiewane z nutą rezygnacji, a jednocześnie zadziorności dopełniają muzycznego obrazu malowanego przez dźwięczne gitary i dyskretną perkusję w utworach Striving Vines. Brzmienia idealne na ciepły letni wieczór,muzyka świetna, żeby odpłynąć i pożeglować po falach dźwięków.

Polecane

Share This