Singiel Sashy zakwalifikował się do I etapu eliminacji Sopot Festival


2009.06.21

opublikował:

Singiel Sashy zakwalifikował się do I etapu eliminacji Sopot Festival

Nowa piosenka Sashy „To nic, kiedy płyną łzy”, która jest jej pierwszym singlem z solowego albumu, zaplanowanego na drugą połowę tego roku, zakwalifikowała się do I etapu eliminacji SOPOT FESTIVAL 2009, czyli do 10-tki wybranych spośród setek zgłoszeń utworów! W połowie czerwca powstał piękny wideoklip do tej piosenki, który już na dniach ujrzy światło dzienne w mediach w całej Polsce.

Produkcja nagrań na nowa płytę trwała niespełna 10 miesięcy i zawiera 12 nagrań zrealizowanych w Niemczech i w Polsce. Nagrania w Niemczech wyprodukował Michael „!BAZZ” Jackson, mający na swoim koncie produkcje nagrań dla takich Artystów jak m.in. Justin Timberlake, Nas, Skin – !BAZZ napisał również kilka piosenek na Album Sashy. Za produkcję nagrań w Polsce odpowiadał team producencki „Beat Music”, który stał wcześniej również za sukcesami The Jet Set.

Muzyka na solowej płycie Sashy różni się od tej, którą Artystka wykonywała z The Jet Set. W aranżacjach pojawiło się sporo gitar – aż po brzmienia czysto akustyczne. Ciekawostką na płycie będzie utwór „My Bodie`s On Fire”, który Sasha wykonuje wspólnie z popularnym w Europie i w USA niemieckim producentem i raperem DJ Tomkkiem, współautorem tekstu do tego utworu. DJ Tomekk współpracował między innymi z takim gwiazdami jak Missy Elliot, Lil Kim, Eminem, Coolio.

Album Sashy jest „czterojęzyczny” – większość utworów wykonywanych jest po polsku i angielsku, ale można też znaleźć na płycie utwór w języku rosyjskim oraz inny utwór – częściowo nagrany w języku niemieckim.

Mimo, iż płyta produkowana była przez różnych producentów, w różnych krajach, w różnych studiach nagrań i sięga różnych obszarów stylistycznych, w efekcie końcowym zachowana została dbałość o spoistość brzmienia.

Muzykę na płycie Sashy można określić jako: nowoczesny pop z domieszką r`n`b.

Tagi


Polecane

Share This